Kosgei zaběhl v Berlíně druhý nejrychlejší půlmaraton v historii

ČTK
2. 4. 2006 15:21
V druhém nejrychlejším čase historie vyhrál keňský vytrvalec Paul Kosgei Berlínský půlmaraton. Bývalý mistr světa na této trati dosáhl v 26. ročníku závodu výkonu 59:07 minuty a zvítězil s náskokem 22 sekund před krajanem Evansem Cheruiyotem, který už jako jediný ze zbytku pole dokázal pokořit elitní hranici jedné hodiny.

Mezi ženami dnes vyhrála trojnásobná mistryně světa v krosu Edith Masaiová z Keni, která stejně jako Kosgei zlepšila traťový rekord. Rychleji než sedmadvacetiletý Kosgei zvládl půlmaraton v minulosti jen slavný Etiopan Haile Gebrselassie, který letos v lednu v americkém Tempe zaběhl čas 58:55.

Mezinárodní federace IAAF však jeho výkon za světový rekord dosud neuznala.

Výsledky: Muži: 1. P. Kosgei 59:07, 2. Cheruiyot 59:29, 3. Paragon (všichni Keňa) 1:00:46.

Ženy: 1. Masaiová (Keňa) 1:07:16, 2. Kastorová (USA) 1:07:34, 3. Ptikanyová (Keňa) 1:09:43.