Kordové radikální změna pomohla, na US Open skončila sedmá

1. 7. 2013 8:04
Korejka Park In-pe vyhrála i třetí golfový major sezony.
Korejka Park In-pe vyhrála i třetí golfový major sezony. | Foto: Reuters

Southampton - Golfistce Jessice Kordové se vyplatila radikální změna caddieho, kterého nahradila svým přítelem a obsadila dělené sedmé místo na US Open.

Hráčka reprezentující Spojené státy vybojovala své nejlepší umístění na turnajích kategorie major. Zvítězila Korejka Park In-pe, která ovládla i třetí major v sezoně.

Dvacetileté dceři bývalého českého tenisty Petra Kordy nevyšel začátek sobotního třetího kola, a tak po devíti jamkách nahradila caddieho Jasona Gilroyeda svým přítelem a profesionálním golfistou Johnnym DelPretem. Společně pak dokázali vylepšit skóre z pěti úderů nad par na -1.

Korejka se vyrovnala legendární Zahariasové

V posledním hracím dni Kordová potřebovala dokonce o úder méně než suverénní vítězka Park In-pe, která ovládla celkové pořadí o čtyři rány s výsledkem -8. Kordová dokončila turnaj se dvěma ranami nad par a letos se umístila na okruhu LPGA popáté v elitní desítce.

Park In-pe se vítězstvím na třech úvodních majorech vyrovnala Američance Babe Zahariasové, která si stejně úspěšně vedla v roce 1950. Tehdy však ještě tyto prestižní turnaje byly jen tři místo současných pěti.

"Zařadit své jméno vedle jejího moc znamená. Nikdy bych nečekala, že se mi to podaří, ale najednou je to skutečnost," radovala se rodačka ze Soulu. Turnaj ovládla už v roce 2008 v devatenácti letech a tehdy se stala jeho nejmladší vítězkou.

Golfový turnaj žen kategorie major US Open v Southamptonu (dotace 3,25 milionu dolarů, par 72):

1. Park In-pe 280 (67+68+71+74), 2. Kim In-kjong 284 (68+69+73+74), 3. Rjo So-jon (všechny Korea) 287 (73+69+73+72), 4. Creamerová 289 (72+73+72+72), Stanfordová (obě USA) 289 (73+68+74+74), Shadoffová (Angl.) 289 (70+69+74+76), 7. Kordová 290 (70+71+76+73) a Langová (obě USA) 290 (76+69+73+72).