Kontrolní vzorek cyklisty Schlecka byl také pozitivní

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 7. 2012 17:50
Pozitivní dopingový nález cyklisty Fränka Schlecka z letošní Tour de France potvrdila i analýza kontrolního vzorku.
Fränk Schleck
Fränk Schleck | Foto: Aktuálně.cz

Pau - Pozitivní dopingový nález cyklisty Fränka Schlecka z letošní Tour de France potvrdila i analýza kontrolního vzorku.

Lucemburský cyklista, v jehož moči byly nalezeny stopy zakázaných diuretik, však i nadále trvá na své nevině.

Tým RadioShack svého lídra stáhl v úterý z Tour poté, co vyšlo najevo, že v jeho moči ze 14. července byla nalezena zakázaná látka.

V celkovém pořadí byl v té době na dvanácté příčce se ztrátou 9:45 na lídra Bradleyho Wigginse.

Už před kontrolou druhého vzorku se Schleck sebevědomě hájil. "Pokud analýza vzorku B potvrdí původní výsledek, budu argumentovat, že jsem se stal obětí otravy," uvedl člen stáje RadioShack v oficiálním prohlášení. 

Nález diuretik neznamená sám o sobě provizorní suspendování sportovce. Světová antidopingová agentura WADA řadí látku mezi ty, jejichž požití lze poměrně snadno ospravedlnit. Zároveň jde však o sloučeninu, kterou se často maskují jiné látky.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy