Koňská kopyta letí do výšky, Olomouc žije světovým parkurem. Češi válí, vrchol přijde v neděli

Podívejte se na nejkrásnější fotky ze sobotních parkurových závodů v Olomouci. Vrchol Světového poháru přijde v neděli, skákajícím koňům a jejich jezdcům tleskají tisícovky diváků.
Olomouc je od čtvrtku dějištěm Světového poháru J&T Banka CSI3*W v parkurovém skákání. O víkendu program vrcholí a v akci jsou i nejlepší čeští jezdci.
Dva z nich: Aleš Opatrný a Ondřej Zvára se probojovali ve vrcholu sobotního dne - závodu Diamond tour do elitní desítky.
Parkurová elita do areálu v Lazcích přilákala tisíce diváků.
A to i přes úmorné vedro, které sužovalo kolbiště. S žárem slunce se musí poprat hlavně koně. Odpoledne, když závody vrcholily, bylo 32 stupňů celsia.
Foto: Dalibor Sosna
Světový pohár v parkuru v Olomouci napínal kolem kolbiště tisícovky lidí. Podívejte se na nejkrásnější fotky ze soboty, dařilo se i českým jezdcům. Vrchol závodů přijde v neděli v poledne. Koně budou v úmorném vedru v závodu Grand Prix skákat přes 160 cm vysoké překážky.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy