Konečný zvládl návrat do ringu vítězně. V souboji raperů Marpo vybodoval Rytmuse

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 12. 2018 1:58
Bývalý profesionální mistr světa v boxu Lukáš Konečný zažil vítězný návrat do ringu. Na galavečeru XFN Night of the Champions ve vyprodané O2 areně v Praze, jehož součástí byly i zápasy smíšeného bojového umění MMA, porazil Matúše Babiaka ze Slovenska jednoznačně 3:0 na body.
Marpo vs. Rytmus, boxerský souboj rapperů
Marpo vs. Rytmus, boxerský souboj rapperů | Foto: ČTK

V hlavním taháku akce poté v boxerském souboji raperů Marpo alias Otakar Petřina také jasně vybodoval Rytmuse neboli Patrika Vrbovského.

Čtyřicetiletý Konečný měl duel s o 12 let mladším soupeřem od druhého kola jasně pod kontrolou a o jeho výhře nebylo pochyb. "Nebyla to sranda. Pauza byla dlouhá a doufal jsem, že to bude snadnější," řekl Konečný, který předtím boxoval v dubnu 2014, kdy prohrál souboj o titul mistra světa ve střední váze organizace WBO s Američanem Peterem Quillinem. "Dokázal bych si zápas představit snazší. Soupeř byl brzy unavený, ale prostě rychlost už tam není," přiznal.

Bezprostředně po duelu prozradil, že dále zřejmě boxovat už nebude. "Z dnešního výkonu rozhodně nejsem nadšený, takže se do ničeho dalšího nechystám," řekl.

Stejně jednoznačný jako zápas Konečného byl i duel hudebníků. V bojových uměních zkušenější Marpo dokázal dostat Rytmuse ve 2. kole třikrát do počítání, zápas ale před limitem rozhodnout nedokázal.

"Chci vzdát hold Rytmusovi, že ustál neskutečný bomby," řekl v ringu Petřina a uznale se vyjádřil i o atmosféře v hale. "Měl jsem pocit, že je mistrovství světa v hokeji," řekl.

Očekávanou výhru si v části galavečera věnované MMA připsala česká jednička smíšených bojových umění Karlos Vémola, který už v 1. kole porazil Flavia Rodriga Magona z Brazílie.

"Chtěl jsem fanouškům dát t. k. o. v 1. kole, jak slibuji, a hodně jsem na to trénoval. Jsem rád, že se to povedlo," řekl Vémola, který se jméno soupeře dozvěděl až na poslední chvíli.

"Měl jsem ale hodně natrénováno, připravuji se posledních pět měsíců, takže jsem ho překvapil, jak jsem na něj nastoupil. Navíc na mě se nedá rychle připravit. Jsem složitá úloha. Všichni sice vědí, co udělám, ale nedokážou se na to nastavit," konstatoval po své dominanci v oktagonu.

Jedním z dalších soupeřů Vémoly by se měl stát Patrik Kincl, který již v prvním kole porazil Petra Ondruše a získal právo na červnovou odvetu.

"Musím přiznat, že jsem byl nejvíce v kariéře pod tlakem. Nic jiného než výhru jsem si nepřipouštěl, a kdybych prohrál, tak bych nejspíš ukončil kariéru," řekl Kincl, jemuž se podařilo dostat Ondruše na zem a tam jasně dominoval. "Prohrát s Pínem (Ondrušem) by pro mě znamenalo, že ve vyšší lize nemám co dělat," podotkl.

Samotný Vémola se odvety s Kinclem nebojí. "Jejich zápas nebyl o tom, kdo si zaslouží odvetu, ale o tom, kdo dostane zase namláceno. A bude to Kincl. Navíc ho tentokrát ukončím," řekl Vémola, jenž Kincla v červnu porazil na body. "Věřím, že budu mít šanci prolomit jeho neporazitelnost. Chtěl jsem zápas s Ondrušem ukončit dřív než Karlos, protože na tom se dají naše kvality porovnat. A to se mi podařilo," uvedl Kincl.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy