Konec zběsilé jízdy? V květnu jsem zpět, vyhlašuje kokainový šampion Fury

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 3. 2017 10:20
Překvapivý návrat do ringu ohlásil bývalý profesionální mistr světa v těžké váze Tyson Fury. Proč překvapivý? Za prvé má kvůli dopingovému nálezu pozastavenou platnost licence, za druhé se po senzačním vítězství nad Vladimirem Kličkem v listopadu 2015 místo tréninku vrhl do jednoho permanentního mejdanu. "Nedělal jsem nic jiného než chlastal, šňupal kokain a vyžíral se jako prase,“ přiznal pro magazín Rolling Stones.
Tyson Fury
Tyson Fury | Foto: Twitter/Tyson Fury

Londýn - "Mimořádná zpráva. Vracím se. Třináctého května, na soupeři se pracuje," napsal bývalý boxerský šampion Tyson Fury na svém Twitteru.

Má to však jeden háček: takových "velkohubých" prohlášení už zveřejnil několik. Osmadvacetiletý Brit naposledy boxoval v listopadu 2015, kdy v zápase o titul senzačně porazil Ukrajince. Následně hned dvakrát odložil plánovanou odvetu s Kličkem a loni v říjnu se vzdal titulů organizací WBO a WBA.

Dokonce už několikrát "ukončil" svou kariéru. Loni v říjnu například tweetoval, že "box je to nejsmutnější, čeho jsem se kdy zúčastnil. Jsem ten největší a taky jsem skončil." Své prohlášení doprovodil několika vulgaritami. O několik hodin později však Fury na stejné sociální síti uvedl, že výrok o konci kariéry byl jen žert. "Ha ha ha ha, mysleli jste si, že se Cikánského krále zbavíte tak lehce! Já tu ale zůstávám."

Jenže i kdyby to s květnovým návratem myslel vážně, nebude to tak jednoduché. Britská antidopingová agentura totiž oznámila, že Fury měl v únoru 2015 pozitivní test na anabolický steroid nandrolon. Před komisi se kvůli depresím dosud nedostavil a britská kontrolní komise pro profesionální box mu do vyřešení případu pozastavila platnost licence.

Ostatně na deprese sváděl i zběsilou jízdu, kterou rozjel hned po vítězství nad Kličkem. "Pil jsem celé týdny a šňupal bílý prášek. Jedině to mi pomáhalo," prohlašoval boxer, který všech svých pětadvacet duelů v profiringu vyhrál. "Bral jsem hodně kokainu. Fakt hodně. A proč bych nemohl? Je to můj život, ne? Není to látka zvyšující výkonnost."

Možná drogy, možná alkohol měly vliv i na jeho několik skandálů. Jedním z jeho nekřiklavějších byl veřejný útok na homosexuály, které přirovnal k pedofilům. "Jsou jenom tři věci, které musí být dosaženy, než se ďábel vrátí domů. Jednou z nich je legalizace homosexuality, druhou potraty a tou poslední pedofilie."

Okamžitě se na něj sesypala sprška kritiky a po pár týdnech také otočil. Když popíjel v jednom baru v Lancashiru, přišel k němu manažer Paul Cole, aby si to s ním vyřídil. "Řekl jsem mu, že ho nemůžu vystát. On na to řekl, že není žádný homofob, prohrábl mi bradku a pak mě políbil na obě tváře," tvrdil Cole. Společné selfíčko s vyplazenými jazyky pak zaplavilo sociální média.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Evropský parlament schválil dohodu o vystoupení Británie z EU

Evropský parlament ve středu schválil dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie, která Spojenému království umožní v pátek o půlnoci spořádaně evropský blok po 47 letech opustit. Drtivá většina poslanců podpořila pakt, díky němuž budou mít obě strany od soboty 11 měsíců na dojednání budoucích vztahů. Dohodu musí ještě ve čtvrtek potvrdit zástupci členských zemí, než vstoupí v platnost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy