Návrat hokejového svátku do Česka i bojkot MS v Rusku. Co chystá sportovní rok 2017?

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
31. 12. 2016 11:07
Podívejte se v grafickém přehledu na největší sportovní akce, které jsou v plánu v roce 2017 v Česku i ve světě.
MS 2016, masák Ž:  čeští fanoušci
MS 2016, masák Ž: čeští fanoušci | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

MS v biatlonu (17.–26. 2. Hochfilzen)

Biatlonové mistrovství světa se sice ani letos, ani v příštích letech konat v Česku nebude, ovšem na šampionát tohoto v Česku nesmírně populárního sportu nebude tuto zimu až tak daleko.

V druhé polovině února jej totiž hostí rakouský Hochfilzen, kam se dostanete třeba z Prahy za necelých sedm hodin autem, a Kitzbühel je od biatlonových závodišť, co by kamenem dohodil, takže proč nespojit zimní lyžovačku s fanděním Gabriele Koukalové a spol.?

A pokud byste se náhodou do Rakous trmácet nechtěli, můžete se vydat jen do Nového Města, které na začátku února hostí MS juniorů.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy