Kolo pro život startuje v sobotu v Letech

Zbyněk Klíč
26. 4. 2012 9:45
První závod třináctého ročníku největšího seriálu horských kol v České republice a Evropě přilákal na 1200 závodníků, včetně olympionika Jan Škarnitzla.
Kolo pro život
Kolo pro život | Foto: Aktuálně.cz

Praha/Lety - Již třináctý ročník seriálu Kolo pro život, největšího seriálu horských kol nejen v České republice, ale také v Evropě a ve světě, odstartuje tuto sobotu v Letech u Prahy. Zahajovacím závodem je podnik Trans Brdy České spořitelny, na nějž je přihlášených téměř 1200 závodníků, další se zřejmě zaregistrují až těsně před startem, čemuž by mohla dopomáhat i příznivá předpověď počasí. Seriál má celkem šestnáct dílů a pokračovat bude na různých místech České republiky až do konce září.

Hned první závod slibuje velkou bitvu. O prvenství bude usilovat několik adeptů: loňský celkový vítěz Pavel Boudný, Kristián Hynek (oba Česká spořitelna Specialized MTB), ostřílený matador Jan Hruška (Toyota Dolák) a další. Na startu bude i olympionik Jan Škarnitzl (Rubena Auto-Menčík Specialized), který o minulém víkendu triumfoval na úvodním závodě Českého poháru v cross country v Teplicích.


Trať hlavního závodu měří 55 kilometrů a má převýšení 1380 m. Startuje se v pravé poledne v Řevnické ulici od sokolovny v Letech. Nová trasa C je dlouhá 33 km s převýšením 943 m. Fitness jízda (trasa D), je nezávodní. Měří 22 km, převýšení činí 684 m a nově se na ni mohou přihlásit i Rodinné týmy. Kromě novinek v oblasti rozšíření tras se na drobné změny mohou těšit i děti v Junior Trophy. Dětské závody na uzavřené trati v areálu se konají od 9:40, vrcholem je závod odstrkovadel v 11:50.

Kolo pro život nabízí kromě závodů i zábavu pro celou rodinu. Po celý den bude v areálu tradičně mnoho doprovodných aktivit a atrakcí i pro nesoutěžící návštěvníky. Pro děti bude k dispozici dětský klub se spoustou her a soutěží, Škola kola Pepy Dresslera a zcela nově i první pumptracková dráha v ČR. Pro dospělé pak budou připraveny doprovodné akce a soutěže partnerů, stánky se sportovním zbožím a občerstvením. Lze si zde třeba vyzkoušet jízdu na elektrokole nebo zdarma nechat provést základní servis kola.

Trans Brdy České spořitelny, 28. 4. 2012
Místo: obec Lety u Prahy
Start: obec Lety - Řevnická ul.
Cíl: obec Lety - za hrází
Prezentace: obec Lety, Řevnická ul. Pátek 27. 4. 18:00 - 20:00 / Sobota 28. 4. 8:00 - 11:00. Děti nejpozději 30 min. před startem jejich kategorie
Trasy závodů:
B - 55 km / převýšení 1380 m / start 12:00
C - 33 km / převýšení 943 m / start 13:00
D (Fitness jízda) - 22 km / převýšení 684m / start 13:00
Dětské závody Junior Trophy dle věkových kategorií / start od 9:40

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy