Kolo pro život láká malé i ty největší

Kolo pro život láká malé i ty největší
Pravidelně se jej účastní špičkoví čeští závodníci.
Letos bude na startu 1200 cyklistů.
Závody jsou určeny opravdu pro všechny.
A pokud se nebude chtít Vaší ratolesti šlapat do pedálů, je pro ní připravena řada doprovodných aktivit.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Sport
26. 4. 2012 10:11

O víkendu startuje v Letech třináctý ročník největšího závodu horských kol v České republice i Evropě, Kolo pro život. Zájem o něj je veliký, vždyť v registraci se do něj přihlásilo na 1200 účastníků. Přihlásit do soutěže se lze i před samotným sobotním startem, a jelikož se očekává hezké počasí, celkový počet závodníků se zřejmě ještě zvýší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy