Kolem Romandie vyhrál Brit Froome útokem v časovce

4. 5. 2014 15:52
Chris Froome rozhodl o svém triumfu v závěrečné časovce.
Chris Froome rozhodl o svém triumfu v závěrečné časovce. | Foto: Reuters

Neuchatel - Britský cyklista Chris Froome rozhodl o svém triumfu v závodě Kolem Romandie v dnešní 18,5 km dlouhé časovce.

Jezdec stáje Sky vyhrál poslední etapu závodu WorldToura a v celkovém hodnocení porazil dosavadního lídra Simona Špilaka ze Slovinska o jedinou vteřinu. Třetí místo v celkovém pořadí uhájil světový šampion Rui Costa z Portugalska.

Froome tak udělal "statistický" krok k zopakování loňského úspěchu na Tour de France, protože v posledních letech legendární závod vyhrál právě první muž z Kolem Romandie.

"Mám z toho výsledku vážně radost. Špilak není časovkář jako Tony Martin a jsem rád, že jsem ho porazil. Bylo to těsné. Moc jsem si nevěřil, časovka byla extrémně náročná. Jelo se na těžkém okruhu, ale to stoupání mi asi sedělo," řekl Froome. Loňský závod byl prý jiný. "Letos nebyly dojezdy na kopci," prohlásil člen stáje Sky.

"Mám velkou radost z toho, že jsem zase ve žlutém. Je to skvělý pocit. Mám za sebou těžké období," připomněl své zdravotní problémy včetně potíží se zády. "Tvrdě jsem musel pracovat, aby se vrátil na tuhle úroveň. Doufám, že před Tour mám na čem stavět," dodal Froome.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour) - 5. etapa (časovka na 18,5 km):

1. Froome (Brit./Sky) 24:50, 2. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) -1, 3. Sergent (N. Zél./Trek) -8, 4. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -15, 5. Izagirre (Šp./Movistar) -20, 6. Zoidl (Rak./Trek) -29.

Konečné pořadí:

1. Froome 16:18:46, 2. Špilak (Slovin./Kaťuša) -28, 3. Costa (Portug./Lampre) -1:32, 4. Frank (Švýc./IAM Cycling) -1:44, 5. Nibali (It./Astana) -1:48, 6. Intxausti (Šp./Movistar) -1:52.