Kolem Kataru vyhrál Cavendish. Štybar dvanáctý

8. 2. 2013 16:49
Zdeněk Štybar ztratil na vítězného Marka Cavendishe čtyřicet pět sekund.
Mark Cavendish.
Mark Cavendish. | Foto: Reuters

Dauhá- Český cyklista Zdeněk Štybar obsadil v závodě Kolem Kataru dvanácté místo. Na vítěze a kolegu ze stáje Omega Pharma-Quick Step Brita Marka Cavendishe ztratil dvojnásobný cyklokrosový mistr světa v konečném pořadí 45 vteřin.

Cavendish dnes v závěrečné šesté etapě v Dauhá přespurtoval Bělorusa Jevgenije Hutaroviče a dojel si pro čtvrtý dílčí triumf za sebou. V konečném pořadí obsadil mistr světa z roku 2011 první místo s náskokem 25 vteřin před Američanem Brentem Bookwalterem.

Závod v Kataru byl pro Cavendishe druhým startem v nové stáji, kam přišel po minulé sezoně z týmu Sky. V lednu britský jezdec vyhrál jednu etapu na Tour de San Luis v Argentině. Štybar v Kataru zahájil sezonu na silnici.