Kodeš o asijské lize: Je to dovolená, hráčům to jen prospěje

Sport Sport
5. 12. 2014 11:31
Legendární český tenista si myslí, že International Premier Tennis League je dobrá věc.
International Premier Tennis League, to je v první řadě zábava.
International Premier Tennis League, to je v první řadě zábava. | Foto: Reuters

Praha - Někteří ji kritizují, jiní zase chválí. Každopádně je tady a hodně se o ní mluví. Asijská liga neboli International Premier Tennis League přilákala nejlepší tenisty světa a už má za sebou dva ze čtyř plánovaných podniků.

Zatímco bývalý hráč Karel Nováček zbrusu nový formát, který přilákal hvězdy na astronomické odměny, poměrně ostře odsoudil (více čtěte zde), další někdejší skvělý tenista a wimbledonský šampion Jan Kodeš považuje asijskou minitour za pozitivní záležitost.

"Je to podle mého dobrá věc, je to skvělá reklama pro tenis v Asii. A samozřejmě z pohledu hráčů je to skvělé finančně. Nevidím problém v tom, že tam jedou, i když si v sezoně poměrně často stěžují na únavu. O nic tam nejde, jsou to čistě exhibice, tenisté tam nejsou pod tlakem, naopak si tam mohou otestovat některé nové věci. K tomu jsou exhibice ideální," napsal trojnásobný grandslamový vítěz ve svém sloupku pro webové stránky tennis-arena.cz.

"Kdyby to bylo před lety, jel bych hned"

Podle Kodeše je rozhodujícím faktorem poměrně volný režim a malé vytížení. Turnaje se dají skloubit s odpočinkem i přípravou na novou sezonu.

"Kdybych takovou nabídku před lety dostal, jedu hned. Dal bych si jen podmínku, že můžu vzít rodinu, a byla by z toho pohodová dovolená. Rozhodně bych ale nešidil trénink. Myslím, že na kondici lze v pohodě pracovat i tam, ale hlavně je na ni čas až do konce roku," poznamenal bývalý tenista.

Ovšem nejde jen o zábavu a snadno vydělané peníze. Současným tenistům včetně Tomáše Berdycha mohou dle Kodešova názoru pomoci setkání s tenisovými legendami, s nimiž v lize nastupují. Jde například o Agassiho, Samprase, Ivaniševiče, Moyu či Raftera.

"Z vlastní zkušenosti můžu říct, jak jsem v jedenadvaceti odjel na soustředění do Francie, kde byli hráči jako Emerson a Laver. Už jenom promluvit s někdejšími hvězdami typu Agassiho může hráči dodat sebevědomí. A kdo je chytrý, vezme si z toho ještě mnohem víc," uzavřel bývalý daviscupový reprezentant a kapitán.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Demonstranti postavili před sněmovnou šibenici. Poslanci požádají vnitro, aby to prošetřilo

Demonstranti z iniciativy Chcípl PES, kteří se v úterý ráno sešli před sněmovnou, aby protestovali proti novele pandemického zákona, postavili na Malostranském náměstí šibenici. Připojili také ceduli s výhrůžkou "Všichni vlastizrádci a jejich přisluhovači skončí na šibenici". U řečnického pódia navíc organizátoři akce umístili fotografie některých představitelů boje proti pandemii, jako je prezident České lékařské komory Milan Kubek či exministr zdravotnictví Roman Prymula. Fotografie provázel popisek "Zrádce národa", nepřímo tak poukazoval na to, komu je výhrůžka oběšením adresována.

Předseda poslaneckého klubu TOP Jan Jakob sdělil Aktuálně.cz, že v souvislosti s šibenicí osloví sněmovna ministra vnitra Víta Rakušana. "Vyzvu ho k tomu, aby se k tomu policie postavila trochu jiným způsobem než doposud," řekl Jakob.

Policie už v minulosti několik podobných případů prošetřovala a došla k závěru, že přinesení makety šibenice na demonstraci není přestupkem. Poukázala však na to, že by situace byla jiná, pokud by se na ní objevil konkrétní člověk, proti němuž by výhrůžka smrtí směřovala. "Já ctím svobodu slova. Ale todle je dle mého soudu daleko za tím, kam svobodu slova, právo na demonstraci, zachází," řekl Jakob. Podpořil ho i předseda lidoveckého klubu Marek Výborný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy