Klučinová: Tak dobře jako letos jsem ještě nikdy nezačala

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
2. 6. 2015 15:23
Eliška Klučinová, bronzová medailistka v pětiboji z letošního halového mistrovství Evropy v Praze, bude ve dnech 12. a 13. června největší českou nadějí na mítinku na Kladně.
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Eliška Klučinová, bronzová medailistka v pětiboji z letošního halového mistrovství Evropy v Praze, bude ve dnech 12. a 13. června největší českou nadějí na TNT Express mítinku na Kladně.

"6349 bodů z tradičního mítinku v Götzisu mně prozrazuje dobrou formu, kterou chci potvrdit i v mém domácím prostředí na Kladně,“ prohlásila nejlepší česká vícebojařka v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jak hodnotíte vstup do letošní sezony?

Ještě nikdy jsem nezačala tak dobře jako letos. Se svým druhým nejlepším výkonem z Götzisu jsem samozřejmě spokojena. Jen mě mrzí, že na výšce jsem si obnovila zranění paty. Jinak vše skončilo nad plán.

Měl na vaše vystoupení vliv bronzový úspěch z letošního pražského halového šampionátu?

Vzpomínka na halový bronz dodává občas sílu v náročných trénincích, ale sedmiboj pod otevřeným nebem je něco jiného, než pětiboj v uzavřené hale.

V které disciplíně cítíte největší rezervy?

Stále to jsou překážky, i když jim v přípravě věnuji mimořádnou pozornost. Už za tu dřinu bych si snad už zasloužila dosáhnout lepšího času.

Která ze známých vícebojařek bude vaší největší soupeřkou?

Kdo jiný, než úřadující mistryně světa v sedmiboji Ukrajinka Hanna Kasjanovová, největší hvězda mítinku. V žádném případě jí však nedám nic zadarmo.

Co bude zapotřebí, abyste podala nejlepší výkon?

Musím dobře zvládnout hned úvodní překážky. Když se mi to podaří, tak je to signál, že mohu nasbírat hodně bodů. A pak je to hned výška, moje nejsilnější disciplína, v níž zlepšené překážky je potřeba potvrdit. Potom mě však čeká ještě dalších pět disciplin, v nichž musím předvést všechno, co umím. Když se k tomu přidá pěkné počasí a podpora fanoušků, tak potom…

Můžete třeba překonat i svůj vlastní český rekord 6460 bodů?

Všechno je možné, i když prognózy moc ráda nemám.

Jaký je váš aktuální zdravotní stav?

Pata mě pořád trochu pobolívá, ale v tréninku mě neomezuje. Ostatně neznám atleta, kterého by nic nebolelo.

A čím je pro vás kladenský mítink?

Báječným domácím prostředím, kde jsem šest let bydlela i závodila. Třikrát jsem už tento mítink vyhrála, loni dokonce v českém maximu. Podpora domácího publika v příjemném prostředí moje výkony vždy pozitivně ovlivňuje. Po Götzisu mám ještě deset dní na odpočinek a potřebnou přípravu, což je dost času na nutnou regeneraci.

 

Právě se děje

Další zprávy