26. 5. 2013 18:58
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 jsou po Znojmu druhým postupujícím týmem z druhé ligy.
Radek Sňozík se spoluhráči může slavit.
Radek Sňozík se spoluhráči může slavit. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 jsou po Znojmu druhým postupujícím týmem z druhé ligy. Jistotu účasti v nejvyšší soutěži jim dala výhra 5:1 nad HFK Olomouc v duelu 29. kola. Mezi elitu se vracejí po roční přestávce.

Hráči Bohemians nastoupili do utkání s vědomím, že jakýkoli bodový zisk jim přinese postup. Do soupeře se tak od začátku zakousli a ve 20. minutě je za postupem posunul stoper Šmíd přesnou hlavičkou po rohovém kopu Budínského.

Mladý záložník Klokanů za dalších pět minut sám zvýšil, když přehozením brankáře zakončil povedenou kombinační akci. Těsně před přestávkou přišla další pojistka a znovu v tom měl prsty Budínský, který posadil další roh na hlavu Šmída.

Ďolíček projde rekonstrukcí

Dvacet minut po změně stran přidal čtvrtou branku šťastnou tečí Kalinova pokusu Štochl, ale hned za minutu využil nekoncentrovanost slavících domácích Kovář snížením na 1:4. Bohemians nicméně krátce nato získali zpět čtyřgólový náskok po dalekonosné ráně Rady.

Po závěrečném hvizdu tak mohly začít oslavy postupu. Hned v pondělí začne na stadionu v Ďolíčku rekonstrukce a instalace vyhřívání do trávníku tak, aby zde mohli Bohemians hrát nejvyšší soutěž a nemuseli se uchylovat do azylu jako při předešlém působení v první lize na stadionu Slavie.

První ligu by po dohodě s FAČR měli Bohemians odstartovat dvěma venkovními zápasy, aby nový trávník stačil zakořenit.

29. kolo druhé fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - HFK Olomouc 5:1 (3:0)

Branky: 20. a 42. Šmíd, 25. Budínský, 64. Štochl, 69. Rada - 65. Kovář. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Ratajová. ŽK: Cseh - Biolek, Bednář, Čtvrtníček. Diváci: 3157.

Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Cseh, Šmíd (69. Šiml), Kalina - Moravec, Jindřišek, Rada, Budínský (72. Nerad), Bartek - Štochl (80. Bálek). Trenér: Weber.

HFK Olomouc: Šrom - Bednář, Čep, Jovanovič, Šimko - Chmelo (55. Korčián), Kobylík, Kovář (77. Hromek), Čtvrtníček, Biolek - Žondra (76. Nekuda). Trenér: Machala

Další zápas: Varnsdorf - Čáslav 3:1 (1:1)

1. Znojmo 28 17 7 4 44:19 58
2. Bohemians Praha 1905 28 16 7 5 48:22 55
3. Varnsdorf 28 14 4 10 45:32 46
4. Sokolov 28 13 7 8 34:25 46
5. Zlín 28 13 6 9 46:34 45