Kliky nad tenisákem i mentální trénink. Tak pozemní hokejistky žijí olympijským snem

Kliky nad tenisákem i mentální trénink. Tak pozemní hokejistky žijí olympijským snem
Zvláštně zahnutá hokejka s půlkulatou holí a tvrdý žlutý balónek. Pozemní hokej se v České republice netěší zrovna velké popularitě, přestože ve světě je na špici zájmu.
V poslední letech zválcoval tento sport jednodušší a bezpečnější florbal.
Přitom je to letos přesně 40 let, co československé pozemářky vybojovaly senzační stříbrnou medaili na olympiádě v Moskvě.
Pravda, dodnes se tenhle úspěch trochu snižuje kvůli tomu, že na hrách v SSSR chyběla řada špičkových týmů kvůli oficiálnímu bojkotu olympiády ze strany západního světa.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
7. 7. 2020 6:13
Český svaz pozemního hokeje by rád do osmi let dostal reprezentační tým na olympijské hry, podívejte se, jak se pustil do přípravy mladých reprezentantek.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy