Kličkova agentura zažalovala Puleva za výroky o dopingu

ČTK ČTK
25. 11. 2014 18:28
Agentura K2 zastupující mistra světa těžké váhy Vladimira Klička zažalovala jeho nedávného soupeře Kubrata Puleva.
Vladimir Kličko vs. Kubrat Pulev
Vladimir Kličko vs. Kubrat Pulev | Foto: Reuters

Sofia  - Agentura K2 zastupující mistra světa těžké váhy Vladimira Klička zažalovala jeho nedávného soupeře z titulového zápasu o pás organizace IBF Kubrata Puleva. Bulharský vyzyvatel před duelem konaným 15. listopadu slavného Ukrajince nepřímo obvinil z dopingu.

"K2 mě žaluje za má slova. Podle nich nemám právo mluvit o tomto tématu, o dopingu," řekl Pulev na dnešní tiskové konferenci. Před deseti dny ho obhájce Kličko levým hákem knokautoval v pátém kole a způsobil mu otřes mozku.

Bývalý amatérský mistr Evropy několikrát protestoval proti tomu, že je testován až příliš často, zatímco Kličko se podle něj před duelem nepodrobil žádné kontrole. Pulev opakovaně vyzval osmatřicetiletého soupeře, aby se nechal testovat na doping, ten to však odmítl.

"Můžete k němu mít respekt, je to mistr světa. Ale nikdo nemůže donutit respektovat tohoto člověka mě, když jsem viděl všechny jeho špinavé triky," řekl třiatřicetiletý Pulev.

Bulhar už dříve nařknul Klička z toho, že fingoval zranění, aby s ním nemusel boxovat už v září. Také se nezúčastnil pár dnů před utkáním oficiální tiskové konference, protože na ni měli být vpuštěni jen tři lidé z jeho týmu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy