Kličko dál vládne. Neboxuje ale jako šampion, zlobí se Lewis

FOTO Kličko vs. Povětkin: Místo boxu bordel a wrestling
Ukrajinec Vladimir Kličko sice obhájil tituly mistra světa těžké váhy organizací WBA (Super), WBO, IBF a IBO, když jasně vybodoval Rusa Alexandera Povětkina, fanoušci ale ze zápasu mají vice než rozporuplné pocity.
A nejen fanoušci. Během sobotního dne začaly na povrch vyplouvat zajímavé informace týkající se organizace galavečera. Ta byla dle mnohých tak nějak žádná. Už na pátečním vážení panoval mezi fanoušky, boxery i novináři chaos, který vyvrcholil v sobotu tím, že si manažer Bernd Bönte médiím postěžoval, že tým ukrajinského obra vlastně vůbec nezná časový harmonogram dne. Fakt, že novináře nahnali organizátoři ke stadionu tři hodiny před jeho otevřením, si zástupci "osmé velmoci" také nenechali pro sebe.
V samotném duelu se pak sice ruský vyzývatel snažil, co mu síly stačily, leč na Klička to bylo málo.
...Čemuž zkušený ringový rozhodčí Luis Pabon jen nečinně přihlížel.
Foto: Reuters
Sport Sport, profiboxing.cz
Aktualizováno 6. 10. 2013 1:00
Vladimir Kličko dále vládne světové boxerské těžké váze. V Moskvě porazil v boji o tituly WBA (Super), WBO, IBF a IBO jasně 3:0 na body (třikrát 119:104) ruského bohatýra Alexandera Povětkina.

Moskva - Vladimir Kličko dále vládne světové boxerské těžké váze. V Moskvě porazil v boji o tituly WBA (Super), WBO, IBF a IBO jasně 3:0 na body (třikrát 119:104) ruského bohatýra Alexandera Povětkina.

Sedmatřicetiletý Ukrajinec si připsal na konto svou patnáctou úspěšnou obhajobu titulu v řadě, 22. triumf v titulovém duelu a 61. vítězství profesionální kariéry.

"Šampion by se snažil o knock-out"

Olympijskému šampionovi a v amatérském ringu třináct let neporaženému Povětkinovi navíc uštědřil vůbec první porážku mezi profesionály.

"Bylo to hodně těžké, čekal jsem, že vyhraji před limitem. Alexander je ale velký bojovník. Trefoval jsem ho opakovaně a tvrdě, ale on odolal," přiznal po zápase Kličko.

"Vladimir je nejlepší na světě, vyhrál zaslouženě a naprosto férově. Dal jsem do toho zápasu všechno, budu se snažit na sobě pracovat ještě tvrději," doplnil jej Povětkin.

Naopak exmistr světa v těžké váze Brit Lennox Lewis po duelu především Klička za vedení boje tvrdě zkritizoval. "Byla to kombinace boxu a wrestlingu. Kličko neboxoval jako šampión. Skutečný mistr se snaží svého soupeře dorazit, knockoutovat!"

Povětkin šel čtyřikrát k zemi

Právě s ohledem na Povětkinův aktivní, nátlakový styl boje - který často odborníci na Klička doporučují - styl ukrajinského obra vynikl možná více než kdy jindy.

Povětkin se celkem potkal čtyřikrát se zemí ringu, otázkou je, kolikrát ale regulérně. Minimálně v prvním případě ve druhém a ve dvou v těžkém sedmém kole by se o nich dalo polemizovat.

Po aktivním prvním kole totiž Ukrajinec v závěru druhého dějství sice Povětkina nachytal svižnou přední rukou na spánek, Rus ji pocítil a dal se na ústup, k zemi se ale dle všeho dostal po uklouznutí.

A v sedmém kole se situace opakovala. Povětkin se opět dostal do velkých potíží, k zemi jej ale v prvním a třetím případě Kličko doslova dotlačil. Jen ve druhém se dá hovořit o čistém knockdownu.

Kličko využil zaváhání ringového

Povětkin totiž v tomto dějství udělal jednu zásadní chybu, ke které ale přispěl i ringový Luis Pabon. Při klinčích se snažil do Klička zavěsit, jenže ten toho chytře využil a rychlými zvedáky u těla čistě na bradu jej několikrát rázně 'nahulil'.

Problém byl ale v tom, že ačkoliv Povětkin často chodil díky přední ruce Klička hlavou hodně nízko, jeho soupeř nevyužil jediné příležitosti se na něj pověsit nebo jej chytit do kravaty.

Napomínám za to byl v úvodu jen jednou, stržení bodu v závěru už bylo tak trochu zbytečné a alibistické, jelikož v té době byl již Kličko v pohodě, zatímco unaveného Povětkina hnala vpřed hlavně jeho obrovská vůle a bojovnost. Přesto mohl překvapivě slavit.

Povětkin šanci v závěru nevyužil

V první minutě jedenáctého kola totiž jedním švihnutým levým hákem protivníka zasáhl na bradu a ten zjevně zavrávoral (opakované záběry napovídali spíše tančení než zakopnutí), jenže unavený Povětkin neměl sílu se do protivníka více zakousnout.

O to se pokusil až v poslední rundě a v jejích závěrečných 30 vteřinách, jenže to už bylo na zvrat v zápase pozdě. Přestože se oba boxeři doslova prali i pár vteřin po závěrečném gongu, o vítězství ukrajinského multišampióna nemohlo být pochyb.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy