Kličko: Vitalij by mě zbil. Zlomil jsem si proti němu nohu

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
14. 2. 2015 10:22
Jak by dopadl bratrský souboj Kličků? Vladimir na tuto otázku zná odpověď.
Jak by tento souboj dopadl? Vladimir Kličko (vlevo) vs. Vitalij Kličko
Jak by tento souboj dopadl? Vladimir Kličko (vlevo) vs. Vitalij Kličko | Foto: Koláž Profiboxing.cz

Washington – Ukrajinského vládce boxerské těžké váhy Vladimira Klička čeká další obhajoba jeho titulů organizací WBA (Super), WBO a IBF sice až na konci dubna, kdy se ve slavné newyorské Madison Square Garden postaví Američanovi Bryantu Jenningsovi, o jednom souboji ale promluvil již nyní.

O tomto týdnu absolvoval brzo devětatřicetiletý obr několik rozhovorů se zámořskými médii a ta si jeho vstřícnosti náležitě užívala. Aby ne, Kličko sice se svojí snoubenkou Hayden Panettierovou i dcerkou Kayou žije na Floridě, na americkém kontinentu boxoval naposledy před dlouhými sedmi lety.

Američany stále zajímá bratrský souboj

Za tu dobu se toho v boxerském prostředí mnohé změnilo, za velkou louží je ale stále velkým tématem Vladimirova dlouhodobá nadvláda nad nejprestižnější váhovou divizí, které několik let dominoval se svým starším bratrem Vitalijem.

A tak se nelze divit tomu, že vlastně při všech rozhovorech došlo na otázku, zda by si dokázal představit stanout s dnes již třiačtyřicetiletým starostou Kyjeva v jednom ringu tváří v tvář. „Don King nám kdysi za vzájemný duel nabídl 100 milionů dolarů, my to ale odmítli. Důvod? Slíbili jsme naší mamince, která box nemá ráda, že se spolu nikdy neutkáme,“ zopakoval Vladimir celkem známou skutečnost.

K ní ale přidal jednu zajímavost, která v širokém povědomí není. „Když mě bylo deset, jemu patnáct. Když mě patnáct, jemu dvacet. Neměl jsem proti němu šanci. Mnohokrát jsme spolu spárovali a bylo to skutečně hodně brutální. Proto jsme proti sobě již později v ringu nestáli,“ řekla momentální jednička těžké váhy.

Proti Vitaliji si zlomil v ringu nohu

A vzápětí dodala ještě jeden důvod: „Když mi bylo šestnáct, při jednom sparingu s Vitalijem jsem si zlomil nohu. Nechápu, jak k tomu došlo, ale to byla poslední kapka.“ Dlužno připomenout, že oba – především pak Vitalij – mají za sebou kickboxerskou minulost.

Tak či onak Vladimir připomněl, že zatímco mimo ring vystupují jako milující sourozenci, mezi šestnácti provazy to mezi nimi tak idylické nebylo. „Hodně jsem se dříve hádali a prali,“ pronesl už s úsměvem na tyto vzpomínky.

Pravdou ale také je, že jejich paličatost dospěla až tak daleko, že ačkoliv se oba od přelomu tisíciletí připravovali na své duely v rakouském alpském hotelu Stanglwirt, od Vladimirových porážek se Sandersem a Brewsterem vždy odděleně. Respektive Vitalij měl zákaz navštěvovat tréninkový kemp svého mladšího sourozence.

Vladimir má bratra až příliš rád

Jak by ale tedy jejich vzájemný duel dopadl, kdyby na něj došlo? „Vyhrál by Vitalij,“ možná mnohé překvapil otevřeností bijec, který se chystá na již osmnáctou obhajobu alespoň jednoho titulu mistra světa a je nejdéle sloužícím absolutním šampionem těžké váhy historie.

„Já bych do zápasu s ním ale nikdy nešel. Ani za miliardu dolarů. Peníze neznamenají všechno. Pro někoho možná, ale ne pro mě. Můj bratr je pro mě více. Na to, abych se s ním postavil do ringu, ho mám příliš rád,“ dodal na závěr.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy