Fury pourážel celý boxerský svět a ukončil kariéru. Pak vzal všechno zpět

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
Aktualizováno 3. 10. 2016 17:57
Britský profesionální boxer Tyson Fury se rok po senzačním vítězství nad Vladimírem Kličkem rozhodl ukončit aktivní kariéru. Poté však svá tvrzení popřel. Není tak jasné, zda se ukrajinský boxer odvety dočká. Pokud ne, uvolní se tak tituly WBA a WBO. Fury svá rozhodnutí oznámil na Twitteru, kde doslova napsal: "Box je ta nejsmutnější věc na světě, kterou jsem kdy dělal. Je to jen hromada ... Jsem nejlepší, tak si běžte vykouřit ... Já jsem skončil." Následně vzal svá všechno zpátky.
Tyson Fury
Tyson Fury | Foto: Reuters

Londýn - Zda se boxerský svět konečně dočká dlouho očekávané odvety mezi Tysonem Furym a Vladimírem Kličkem stále není jasné. Britský šampion se poté, co dvakrát zápas odložil kvůli zdravotním problémům, rozhodl ukončit kariéru.

"Box je ta nejsmutnější věc na světě, kterou jsem kdy dělal. Je to jen hromada ... Jsem nejlepší, tak si běžte vykouřit ... Já jsem skončil, mějte se krásně," napsal v pondělí na Twitteru.

O několik hodin později však Fury na stejné sociální síti uvedl, že výrok o konci kariéry byl jen žert. "Ha ha ha ha, mysleli jste si, že se Cikánského krále zbavíte tak lehce! Já tu ale zůstávám," napsal na Twitteru.

Fury, který před rokem Klička překvapivě sesadil z trůnu, se měl v odvetě s Ukrajincem utkat původně už v létě, nakonec byl ale zápas o tituly WBA a WBO odložen kvůli jeho zraněnému kotníku. "Až se uzdravím, budu hájit to, co je mé - trůn těžké váhy," uvedl Fury v druhé sérii dnešních kontroverzních tweetů.

Boxovat se původně mělo na konci září, ale ani tento termín nakonec nebyl kvůli osmadvacetiletému Britovi dodržen, a to kvůli jeho problémům s dopingem. Podle ESPN měl být Fury pozitivně testován na kokain.

Tomu by ostatně nahrávaly i další Furyho příspěvky na Twitteru, kde se podepisuje jako Tyson Montana a publikoval i fototmontáž, ve které je znázorněn jako kokainový mafián Tony Montana z filmu Scarface.

Je ale možné, že dopingoví komisaři zkoumají jiný prohřešek, ještě před prvním zápasem s Kličkem totiž měl být Fury pozitivně testován na nandrolon. Slyšení v této kauze ho čeká na konci října.

Po sérii dnešních Furyho prohlášení tak není jasné, zda na dlouho očekávaný duel 29. října dojde, což byl naposledy vyhlášený termín souboje. Pokud se tak nestane, oba tituly, které Fury držel, se uvolní. Již dříve byl Fury zbaven titulu IBF, protože se vyhnul povinné obhajobě. Ten nyní drží Antohony Joshua, mistrovský pás organizace WBC pak patří Deontay Wilderovi. 

 

Právě se děje

Další zprávy