Další zápasový trénink, Leapai neměl proti Kličkovi nárok

Kličko knokautoval Leapaie už v pátém kole a vyhrál tak už 62. zápas kariéry.
Show v König Pilsener Aréně v Oberhausenu byla opět pompézní a tak nemohli chybět ani celebrity z řad sportovců, jako například jeden z nejlepších německých fotbalistů historie Lothar Matthäus.
Před hlavním chodem se v ringu představila slavná německá heavymetalová a hardrocková skupina Scorpions.
A v první řadě u ringu svého milého vyhlížela také americká herečka Hayden Panettierová, která se pochlubila zásnubním prstýnkem.
Její snoubenec měl jako vždy příchod do arény impozantní...
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
Aktualizováno 27. 4. 2014 0:09
Vladimir Kličko obhájil své tituly mistra světa v těžké váze. Alexe Leapaie knokautoval v německém Oberhausenu v pátém kole a připsal si 62. vítězství z 65. zápasů v profesionálním ringu.

Oberhausen - Ukrajinský boxer Vladimir Kličko obhájil své tituly mistra světa v těžké váze. Australana Alexe Leapaie knokautoval v německém Oberhausenu v pátém kole a připsal si 62. vítězství z 65. zápasů v profesionálním ringu.

Kličko nedal soupeři žádnou šanci...

Komplikace Vladimira Klička za šestnáctou úspěšnou obhajobou titulů mistrů světa v těžké váze, dvacátou celkově a šestou coby absolutní (nezpochybnitelný) král těžké váhy? Jediná! A to když ani nadvakrát nenaskočil mikrofon manželce Vitalije Klička Natalie, která měla svému švagrovi zazpívat ukrajinskou hymnu. Povedlo se až napotřetí a dle všeho se jelo na playback.

A v ringu de facto také. Australan sice začal aktivně, ovšem první tvrdší kombinace šampióna v polovině úvodní rundy jej poslal k zemi a od té chvíle to byla očekávaná „zábava“. Kličko si s Leapaiem doslova pohrával a místy to vypadalo, že by jej mohl poslal k zemi kdykoliv by se mu zachtělo.

Jak je ale u osmatřicetiletého bijce zvykem, rád i své jednostranné zápasy prodlužuje, což bylo vidět především ve třetím dějství, kdy Leapaie vyloženě tréninkově otloukal z přední ruky a kdy se rozhodně nejednalo o nějaké důrazné údery.

...ořed k.o. si s ním pohrál

Jenže rodák ze Samoy jako kdyby ožil. Několikrát provokoval šampióna k akci – ke které se ale sám ale dlouho příliš neměl, ovšem po dvou naskočených hácích a dvou pokusech o zvedák ve čtvrté rundě přece jen Kličko poslechl svého kouče Johnathona Bankse, zvýšil tempo a bijce přezdívaného „Lví srdce“ dorazil.

Za oficiální konec zápasu byl označen čas 2:05 pátého kola. Leapai skončil v provazech a poté, co se došoural do svého rohu následovalo tradiční – radost Klička, zkontrolování stavu protivníka a vyjádření díků z úst šampióna směrem k fanouškům. Tentokrát k tomu přidal osmatřicetiletý král těžké váhy i motivující slova směrem ke svým krajanům na Ukrajinu, kterým tento souboj věnoval.

Jeho radost se chtěl pokusit narušit Němec se syrskými kořeny Manuel Charr, na rozdíl od plánovaným marketingových akcí od Američana Shannona Briggse se přes ochranku do ringu nedostal.

Na řadě je dle všeho Kubrat Pulev

Vladimir Kličko si tak připsal na konto svojí 62. profesionální výhru v 65. zápase, hned dvaapadesátkrát slavil před limitem. Dle dlouhodobých ohlasů ze světa profesionálního ringu by nyní měla následovat bitva s Kubratem Pulevem, světovou dvojkou a neporaženým oficiálním vyzývatelem organizace IBF.

Je ale otázkou, zda-li na tento duel dojde hned, nebo až na konci roku a mezitím se „Dr. Ocelové kladivo“ neutká ve svém oblíbeném červencovém termínu s někým jiným v dobrovolné obhajobě. Zájemců by tu byla celá řada, jeden z nich na sebe dost hlasitě upozorňoval poslední tři týdny...

 

Právě se děje

před 21 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Norský hokejový obránce Holös se představí už na patnáctém mistrovství světa

Obránce Jonas Holös z Linköpingu nechybí v norské nominaci na hokejové mistrovství světa v Rize a představí se už na 15. světovém šampionátu v kariéře. Jediný současný norský zástupce v NHL útočník Mats Zuccarello hraje s Minnesotou play off. Kouč Petter Thoresen má v kádru ze Severní Ameriky dva hráče z nižší AHL.

Nominace hokejistů Norska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Henrik Holm (Stavanger), Jonas Arntzen (Örebro/Švéd.), Henrik Haukeland (Färjestad/Švéd.),

obránci: Max Krogdahl (Frisk Asker), Emil Lilleberg (Sparta Sarpsborg), Kristian Östby (Stavanger), Christian Bull (Krefeld/Něm.), Stefan Espeland (Salcburk/ICEHL), Ole Julian Björgvik Holm (Cleveland/AHL), Jonas Holös (Linköping/Švéd.), Christian Kasastul (AIK Stockholm/Švéd.), Erlend Lesund (Rögle/Švéd.),

útočníci: Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström, Martin Röymark (všichni Valerenga Oslo), Ludvig Hoff, Tommy Kristiansen (oba Stavanger), Andreas Heier (Stjernen), Thomas Valkvae Olsen (Frisk Asker), Eirik Östrem Salsten (Storhamar), Michael Haga (Djurgaaden/Švéd.), Mats Rosseli Olsen (Frölunda/Švéd.), Sondre Olden (Sheffield/Brit.), Ken André Olimb (Düsseldorf/Něm.), Mathis Olimb (Wolfsburg/Něm.), Mathias Emilio Pettersen (Stockton/AHL), Samuel Solem (AIK Stockholm/Švéd.), Mathias Trettenes (Biel-Bienne/Švýc.).

Další zprávy