Kličko odvážného Jenningse přepral, ale neokouzlil

Kličko uboxoval další obhajobu, Jennings byl silným soupeřem
Ukrajinský boxer v něm znovu obhájil tak pásy organizací WBA (Super), WBO a IBF.
Devětatřicetiletý Kličko se vrátil boxovat do Ameriky po sedmi letech a ve svém 67. zápase v profiringu byl výrazným favoritem.
O devět let mladší a dosud neporažený Američan mu však bez větších problémů vzdoroval celých dvanáct kol, mnohem lépe než předchozí soupeři.
Sedmnáct tisíc diváků ve vyprodané Madison Square Garden, mezi nimiž nechyběli předchozí mistři světa ani herec Bruce Willis, čekalo na Kličkovo pověstné "ocelové kladivo" marně.
Foto: ČTK
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 4. 2015 7:04
Reportáž ze zápasu o absolutního krále těžké váhy Vladimira Klička s Bryantem Jenningsem.

New York - Ukrajinský boxer Vladimir Kličko dál vládne těžké váze. V newyorské Madison Square Garden obhájil své tituly WBA (Super), WBO a IBF proti do té doby neporaženému Američanu Bryantu Jenningsovi. Na bodový triumf (116:111, 116:111 a 118:109) se ale pořádně nadřel.

"Je to velmi komplexní soupeř, lepší než ti, s nimž jsem se v poslední letech potkával v ringu," pochválil Kličko svého protivníka.

Ukrajincovi blízcí při jeho návratu po sedmi letech do Spojených států hodně trnuli. Podle HBO byla Kličkova manželka Hayden Panettierová nervózní až do samotného závěru, přestože bylo zřejmé, že její milý dotáhne i duel s Jenningsem do vítězného konce.

Kličko se na triumf nadřel

Přesto se tento triumf nerodil snadno. Američan měl od začátku zcela jasnou taktiku: tlačit se šampionovi na tělo, sem tam hodit nějaký ten hák i na hlavu, využívat tak svého extrémního rozpětí paží (213 cm). A především hodně pracovat na nohou a trupem, aby jej Kličko nemohl otloukat svojí přední rukou.

A plán mu celkem vycházel. "To byl další dobrý úder na tělo, tohle se nikomu proti Kličkovi už dlouho nedařilo,“ okomentoval dění v ringu expert americké televize Roy Jones junior, jeden z nejlepších boxerů posledních dvou dekád.

Nejlepší pasáž předvedl Američan „By-By“ mezi šestým a osmým kolem, kdy si s ním šampion nevěděl jednoduše rady, sám naopak několikrát inkasoval jak z přední, tak i zadní ruky svého protivníka. Především v osmém dějství mu jednou po vstřícném úderu lehce zahrály nohy a musel situaci lehce vyskákat.

Ukrajinec byl napomínám za klinčování

O dvě kola později pak přišel na řadu jev nevídaný: ringový Michael Griffin po předchozím varování sebral Kličkovi jeden bod za klinčování, kterému ale často chodil Jennings vpřed hlavou hodně dole. Na druhou stranu, Ukrajinec se tradičně boje na tělo nezúčastňoval a držení soupeřovy hlavy v rukavicích skutečně není v boxerských pravidlech v pasáži o povolených úderech.

Přesto bylo v posledních dvou dějství – ne nadarmo přezdívaných „mistrovských“ - jasno, že pokud Jennings šampiona neknockoutuje, těsnou bitvu zaslouženě prohraje. Ve dvanáctém kole se o to i pokusil, leč neuspěl a v závěru mohl být naopak sám rád, že doboxoval životní duel bez toho, aniž by okusil poprvé v kariéře podlahu ringu.

Svým výkonem si ale vysloužil nejen tradiční uznání od Klička, ale i od fanoušků a expertů. „Je neskutečné, co Jennings předvádí po pouhých šesti letech, během kterých se boxu věnuje,“ napsal na twitter Jim Lampley, expert HBO. Jeho poklona byla na místě.

Přijde řada na britského obra Furyho?

Jennings absolvoval svůj dvacátý profesionální duel, k tomu ještě odboxoval sedmnáct coby amatér (13-4). Pro Klička byl dnešní souboj před více jak 17 tisíci fanoušky v Madison Square Garden již 18. obhajobou alespoň jednoho titulu mistra světa v řadě. Celkově pak absolvoval 27. duel o titul mistra světa (25 jich vyhrál). Na kontě tak má více mistrovských soubojů, než jeho třicetiletý protivník zápas mezi profíky.

"Tyson ho zničí. Klinčko nepředvedl nic. A uvědomte si, že Tyson je vyšší, než on, na rozdíl od Jenningse,“ prohlásil ve studiu britské televize BoxNation Peter Fury, strýc a trenér neporaženého ostrovního obra Tysona Furyho. Právě ten by měl být coby povinný vyzývatel organizace WBO dalším Kličkovým soupeřem.

Otázkou je, kde k duelu dojde. V New Yorku při „Návratu šampiona“ - jak byl dnešní zápas nazýván – totiž devětatřicetiletý Ukrajinec rozhodně nějak výrazný dojem nezanechal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump neudělí milost Bannonovi ani svému právníkovi, na seznamu je Lil Wayne

Na seznamu milostí, které hodlá udělit americký prezident Donald Trump před koncem svého mandátu, nejsou jména bývalého starosty New Yorku a prezidentova osobního právníka Rudyho Giulianiho ani bývalého poradce Steva Bannona. S odvoláním na své zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Podle ní se milosti dočká rapper Lil Wayne. Před koncem mandátu se Trump chystá podle dřívějších informací amerických médií omilostnit přes 100 lidí.

Zpěvák Lil Wayne čelí obvinění z nepovoleného ozbrojování poté, co policie našla v prosinci roku 2019 v jeho zavazadlech nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi bylo držení zbraní zakázáno kvůli záznamům v trestním rejstříku. Rapper se k porušení zákona přiznal a hrozí mu až deset let vězení.

Zpěvák Lil Wayne několikrát v uplynulém roce Trumpa podpořil. Na Twitteru zveřejnil fotografii, na které pózuje s prezidentem, a kladně se vyjádřil i o některých reformách, které Trumpova administrativa připravovala.

Podle zdrojů agentury Reuters Trump neudělí milosti ani zakladateli portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Trumpa poradci údajně také odradili od toho, aby "preventivně" zastavil trestní stíhání proti sobě a členům své rodiny. Milosti by se naopak měl dočkat bývalý předseda zákonodárného sboru státu New York Sheldon Silver, který byl odsouzen v roce 2015 na dvanáct let vězení za úplatkářství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy