Kličko bude podle Bildu boxovat v Hamburku o titul WBA s Brownem

ČTK ČTK
19. 10. 2016 10:42
Vladimír Kličko by se měl 10. prosince znovu postavit do ringu. Po odvolání duelu s Tysonem Furym, který nastoupil léčení, se utká s Lucasem Brownem o pás WBA. Počkat tak bude muset avizovaný duel s Anthony Joshuou. Tvrdí to deník Bild.
Vladimír Kličko
Vladimír Kličko | Foto: Reuters

Hamburk – Bývalý mistr světa těžké váhy Vladimir Kličko by se měl po zrušení odvetného duelu s Tysonem Furym vrátit podle informací listu Bild do ringu 10. prosince soubojem o titul WBA. Soupeřem čtyřicetiletého Ukrajince by měl být o tři roky mladší Lucas Browne z Austrálie, boxovat se bude v Hamburku.

Původně se očekávalo, že Kličko bude boxovat v Manchesteru s britským šampionem IBF Anthonym Joshuou i o pás organizace WBA. Podle Bildu ale WBA tuto variantu zamítla s tím, že už má titulový souboj přislíben Browne. Joshua musí navíc do 9. ledna nastoupit nejprve k povinné obhajobě pásu IBF proti Josephu Parkerovi.

"Titul WBA je ten nejstarší titul. A pro mne je to ten nejproslulejší," řekl Kličko.

Ukrajinec prohrál vloni v listopadu s Furym mistrovský souboj o tituly WBA, WBO, IBF a méně významné IBO. Chystanou odvetu ale britský soupeř dvakrát odřekl a minulý týden se vzdal titulů WBA a WBO, aby se mohl soustředit na řešení osobních problémů a závislostí. Pás IBF mu organizace odebrala už krátce po souboji s Kličkem, protože odmítl nastoupit k povinné obhajobě a plánoval odvetu s Ukrajincem.

 

Právě se děje

Další zprávy