Kličko bude podle Bildu boxovat v Hamburku o titul WBA s Brownem

ČTK ČTK
19. 10. 2016 10:42
Vladimír Kličko by se měl 10. prosince znovu postavit do ringu. Po odvolání duelu s Tysonem Furym, který nastoupil léčení, se utká s Lucasem Brownem o pás WBA. Počkat tak bude muset avizovaný duel s Anthony Joshuou. Tvrdí to deník Bild.
Vladimír Kličko
Vladimír Kličko | Foto: Reuters

Hamburk – Bývalý mistr světa těžké váhy Vladimir Kličko by se měl po zrušení odvetného duelu s Tysonem Furym vrátit podle informací listu Bild do ringu 10. prosince soubojem o titul WBA. Soupeřem čtyřicetiletého Ukrajince by měl být o tři roky mladší Lucas Browne z Austrálie, boxovat se bude v Hamburku.

Původně se očekávalo, že Kličko bude boxovat v Manchesteru s britským šampionem IBF Anthonym Joshuou i o pás organizace WBA. Podle Bildu ale WBA tuto variantu zamítla s tím, že už má titulový souboj přislíben Browne. Joshua musí navíc do 9. ledna nastoupit nejprve k povinné obhajobě pásu IBF proti Josephu Parkerovi.

"Titul WBA je ten nejstarší titul. A pro mne je to ten nejproslulejší," řekl Kličko.

Ukrajinec prohrál vloni v listopadu s Furym mistrovský souboj o tituly WBA, WBO, IBF a méně významné IBO. Chystanou odvetu ale britský soupeř dvakrát odřekl a minulý týden se vzdal titulů WBA a WBO, aby se mohl soustředit na řešení osobních problémů a závislostí. Pás IBF mu organizace odebrala už krátce po souboji s Kličkem, protože odmítl nastoupit k povinné obhajobě a plánoval odvetu s Ukrajincem.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy