Kličko bude podle Bildu boxovat v Hamburku o titul WBA s Brownem

ČTK ČTK
19. 10. 2016 10:42
Vladimír Kličko by se měl 10. prosince znovu postavit do ringu. Po odvolání duelu s Tysonem Furym, který nastoupil léčení, se utká s Lucasem Brownem o pás WBA. Počkat tak bude muset avizovaný duel s Anthony Joshuou. Tvrdí to deník Bild.
Vladimír Kličko
Vladimír Kličko | Foto: Reuters

Hamburk – Bývalý mistr světa těžké váhy Vladimir Kličko by se měl po zrušení odvetného duelu s Tysonem Furym vrátit podle informací listu Bild do ringu 10. prosince soubojem o titul WBA. Soupeřem čtyřicetiletého Ukrajince by měl být o tři roky mladší Lucas Browne z Austrálie, boxovat se bude v Hamburku.

Původně se očekávalo, že Kličko bude boxovat v Manchesteru s britským šampionem IBF Anthonym Joshuou i o pás organizace WBA. Podle Bildu ale WBA tuto variantu zamítla s tím, že už má titulový souboj přislíben Browne. Joshua musí navíc do 9. ledna nastoupit nejprve k povinné obhajobě pásu IBF proti Josephu Parkerovi.

"Titul WBA je ten nejstarší titul. A pro mne je to ten nejproslulejší," řekl Kličko.

Ukrajinec prohrál vloni v listopadu s Furym mistrovský souboj o tituly WBA, WBO, IBF a méně významné IBO. Chystanou odvetu ale britský soupeř dvakrát odřekl a minulý týden se vzdal titulů WBA a WBO, aby se mohl soustředit na řešení osobních problémů a závislostí. Pás IBF mu organizace odebrala už krátce po souboji s Kličkem, protože odmítl nastoupit k povinné obhajobě a plánoval odvetu s Ukrajincem.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy