Kličko bude po sedmi letech boxovat v USA. S Jenningsem

Sport Sport
20. 1. 2015 15:36
Vladmimír Kličko potvrdil, že se 25. dubna utká v Madison Square Garden s Bryantem Jenningsem.
Vladimír Kličko
Vladimír Kličko | Foto: Reuters

Praha - Dlouhých sedm let čekala Amerika na to, až se před jejím zraky představí král těžké váhy Vladimir Kličko. Dočká se 25. dubna, kdy se úřadující šampion organizací WBA, WBO a IBF utká v Madison Square Garden s neporaženým Američanem Bryantem Jenningsem.

Kličko se postaví mezi šestnáct provazů poprvé od listopadu loňského roku, kdy skolil Bulhara Kubrata Puleva. "Bude to těžký zápas, ale jsem mimořádně šťastný, že zase budu boxovat v New Yorku," uvedl dle BBC osmatřicetiletý Ukrajinec, jehož snoubence se na konci loňského roku narodila Hayden Panettierové dcerka Kaya Evdokia.

Třicetiletý Jennings zatím v profesionálním ringu v devatenácti duelech nenašel přemožitele, deset duelů vyhrál knockoutem. Právo boxovat s Ukrajincem si sice vyboxoval loni na podzim Brit Tyson Fury, který je jeho oficiální vyzývatelem organizace WBO, na souboj s Jenningsem ale dostal výjimku.

Bijec přezdívaný "By-By" tak zároveň ztratil právo vyzvat novopečeného mistra světa zbylé organizace WBC Deontaye Wildera. Právě ten je pro Klička hlavním lákadlem a důvodem návratu na americký trh. Vítěz tohoto případného souboje by se tak stal prvním boxerem těžké váhy, který by v jeden čas držel pásy všech čtyř nejvýznamnějších organizací.

Kličko, olympijský šampion z Atlanty 1996, má v profesionálním ringu bilanci 63 výher - tři porážky. Poslední mu přitom uštědřil před jedenácti lety Jenningsův krajan Lamon Brewster.

 

Právě se děje

Další zprávy