Klička už Furyho vylomeniny přestaly bavit. Místo odvety chce radši boxovat s Joshuou

ČTK ČTK
4. 10. 2016 15:22
Tábor Vladimíra Klička přestal usilovat o odvetný duel s Tysonem Furym, který loni v listopadu Ukrajincovi sebral mistrovské pásy. Důvodem jsou zdravotní trable britského boxera, podezření z dopingu i chování Furyho, který v pondělí ukončil kariéru a po několika hodinách své tvrzení zase odvolal. "Odveta už není téma. Hledíme pouze dopředu," citovala dnes agentura DPA Bernda Bönteho, Kličkova manažera.
Vladimír Kličko
Vladimír Kličko | Foto: Reuters

Berlín - Mistr světa v boxu těžké váhy Tyson Fury už není pro management Vladimira Kličkapartnerem k jednání. S původně tolik požadovanou odvetou za listopadovou nečekanou porážku už tým sesazeného ukrajinského šampiona nepočítá. Furyho podle německého manažera Bernda Bönteho diskvalifikují z případného boje o titul podezření z dopingu i jeho kontroverzní prohlášení na sociálních sítích.

Fury v pondělí na Twitteru oznámil konec kariéry a prohlášení doprovodil několika vulgárními výrazy. O několik hodin později se zprávám médií vysmál a uvedl, že jen žertoval. "Až se uzdravím, budu hájit to, co je mé - trůn těžké váhy," napsal.

"Odveta už není téma. Hledíme pouze dopředu," citovala dnes agentura DPA Bönteho. Podle něj Kličkův tým zahájil jednání s šampionem organizace IBF Anthonym Joshuou jako s možným nejbližším soupeřem čtyřicetiletého Klička. Britský olympijský vítěz z roku 2012 Joshua je stejně jako Fury v profesionálním ringu neporažený, všech 17 zápasů navíc vyhrál před limitem.

Fury měl k odvetě s Kličkem nastoupit již 9. července, kvůli zranění kotníku ji ale zrušil. Zápas byl přeložen na 29. října, ale na konci září Fury utkání znovu odvolal. Mezitím se ocitl v podezření z užití steroidů, nedávno se také objevily informace o jeho pozitivním testu na kokain.

Kvůli dopingu hrozí Furymu odebrání mistrovských pásů organizací WBO a WBA, může jich být ale zbaven i kvůli tomu, že od jejich zisku uplyne v listopadu rok. Už dříve Fury přišel o pás IBF, poté co se zavázal k odvetě s Kličkem na úkor povinné obhajoby. "WBO a WBA musejí záhy rozhodnout, vždyť ty tituly rok nikdo neobhajoval," řekl Bönte.

 

Právě se děje

Další zprávy