Klassenová zakončila sezonu dalším rekordem na kilometru

ČTK
26. 3. 2006 10:35
Po necelých 24 hodinách ubrala kanadská rychlobruslařka Cindy Klassenová další desetiny ze světového rekordu na 1000 metrů. Svůj páteční čas 1:13,46 minuty vylepšila na rychlé olympijské dráze v Calgary o 35 setin na sobotní nové maximum 1:13,11 minuty.

Majitelka pěti olympijských medailí z Turína tak korunovala životní sezonu dalším světovým rekordem, kterých v této zimě vytvořila celkem osm. Dvakrát pokořila také nejlepší časy na 1500 a 3000 metrů i bodový součet ve čtyřboji. Za sobotní rekord získala šestadvacetiletá kanadská hvězda další zvláštní prémii 25.000 dolarů.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Po nehodě kánoe se pohřešuje vnučka exprezidenta Kennedyho a její syn

Po nehodě na kánoi se v USA pohřešují dva ze členů rodinného klanu Kennedyových, vnučka Roberta F. Kennedyho Maeve Kennedyová Townsendová McKeanová a její osmiletý syn Gideon. Neštěstí se stalo v zálivu Chesapeake na východním pobřeží. Oblast prohledávají záchranáři. Podařilo se jim najít loďku a pádlo, ale žádná těla, napsala agentura Reuters.

Pátrání začalo ve čtvrtek odpoledne místního času poté, co policie dostala oznámení o dvou lidech v zálivu Chesapeake, kteří kvůli silnému větru zřejmě ztratili kontrolu nad svou lodí a nemohou se dostat na břeh. Později záchranáři našli převrženou loď. Kathleen Kennedyová Townsendová, matka Maeve, později vydala prohlášení, ve kterém informovala, že její dcera a vnuk se pohřešují po nehodě na kánoi a zřejmě oba zemřeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy