Klan Kordů si podmaňuje svět sportu. Nelly a Jessica září v golfu, Sebastian na kurtu

ČTK ČTK
18. 2. 2019 15:20
Bývalý tenista Petr Korda o víkendu skoro nespal. Na dálku z Floridy sledoval své děti, především pak dceru Nelly, která zvítězila na golfovém Australian Open, čímž zkompletovala takzvaný "Korda Slam."
Nelly Korda
Nelly Korda | Foto: Reuters

Vedle Kordy a jeho dcery Nelly se na australském území dočkaly titulů i další dvě jeho děti. Starší dcera Jessica slavila v Austrálii před sedmi lety také triumf na LPGA a syn Sebastian loni vyhrál juniorku na tenisovém Australian Open. "Uchováme si to s láskou v paměti po zbytek života," řekl Korda agentuře Reuters.

Kordův triumf na tenisovém Australian Open dělí od nedělní výhry Nelly přesně jednadvacet let. "Je to velice unikátní věc, jako Blackjack," přirovnal Korda situaci k oblíbené karetní hře v Česku zvané Oko bere, v které je třeba dosáhnout součtu jednadvacet.

Cestu dvacetileté Nelly sledoval na dálku. "Z osmačtyřiceti hodin jsem spal tak dvě," řekl Korda. Zároveň hltal skóre syna Sebastiana ve finále turnaje v Turecku dotovaného částkou 15 tisíc dolarů. "Prohrál 3:6 ve třetím setu, ale je to skvělý výsledek," řekl někdejší druhý hráč světa, jehož syn je aktuálně na 520. místě žebříčku.

Korda stejně jako předloni pro česká média i nyní opakoval, že s manželkou Reginou, bývalou 26. tenistkou světa, na děti netlačili. "Učili jsme je všechny možné sporty. Jessica si vybrala golf, Nelly to měla jednodušší a šla v jejích šlépějích. Navzájem se motivují, ale když se jedné nedaří, trápí to i tu druhou."

V poslední době se Korda hodně snaží pomoci osmnáctiletému Sebastianovi s přechodem z juniorů mezi muže. "Když máte malého ptáčka, snažíte se mu pomoct vyletět z hnízda. Nepotřebuje moji pozornost, ale čas," řekl Korda.

Úspěch rodiny je evidentní. Rodiče jsou podle slov Kordy dětem vždy k dispozici, nenutí jim ale své rady za každou cenu. "Zodpovíme každou otázku, když potřebují. Nakonec tomu říkám rodinný recept," řekl jednapadesátiletý Korda.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy