Kladivář Melich bronz neobhájí, tyčkaři postoupili do finále

ČTK ČTK
22. 8. 2015 6:55
Český kladivář Lukáš Melich bronzovou medaili na mistrovství světa v atletice v Pekingu neobhájí. V dnešní kvalifikaci hodil 72,12 metru a obsadil konečné dvacáté místo.
Lukáš Melich na předchozí úspěchy nenaváže.
Lukáš Melich na předchozí úspěchy nenaváže. | Foto: Reuters

Peking - Oba čeští tyčkaři postoupili na mistrovství světa v Pekingu do finále. Jan Kudlička i rekordman Michal Balner skočili v kvalifikaci limit 570 centimetrů.

Naopak český kladivář Lukáš Melich bronzovou medaili na mistrovství světa v atletice v Pekingu neobhájí. V dnešní kvalifikaci hodil 72,12 metru a obsadil konečné dvacáté místo.

Tyčkařům se poprvé povedlo postoupit do finále ve dvojici, rozhodující výšku 570 cm oba skočili na první pokus. Kudlička stejným způsobem zvládl i obě předchozí výšky, Balner jednou opravoval 565. Celkem limit překonalo 16 závodníků.

Nejlepší z kladivářů byl podle očekávání největší favorit závodu Pawel Fajdek z Polska, který předvedl hod dlouhý 78,38 metru.

Melich před šampionátem hovořil o tom, že není v ideální formě, že závěrečnou přípravu trochu přehnal a cítil se unavený. Přesto na postup do finále si věřil. Kvalifikační limit 77 metrů dnes přehodili pouze dva kladiváři a na postup mezi dvanáctku tak stačil výkon 74,51 metru. Víc letos Melich hodil v šesti případech.

"Jako obhájce bronzu jsem čekal, že bych se měl dostat do finále. Ale moje forma tento rok není ideální," přiznal Melich. Kvůli zranění nohy totiž nemohl na jarním soustředění v Jihoafrické republice měsíc a půl pořádně trénovat. "Potom jsem to zase s přípravou docela přehnal, což nefungovalo. Uvidíme, jak se budu cítit v další sezoně, rád bych zase bojoval o medaile," prohlásil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy