Kittel se po dalším vítězném spurtu ujal vedení na Giru

ČTK ČTK
8. 5. 2016 20:06
Německý cyklista Marcel Kittel ovládl na Giru d'Italia druhý hromadný spurt za sebou a po vítězství v 3. etapě se oblékl do růžového trikotu pro lídra průběžného pořadí.
Marcel Kittel.
Marcel Kittel. | Foto: Reuters

Arnhem - Německý cyklista Marcel Kittel ovládl na Giru d'Italia druhý hromadný spurt za sebou a po vítězství v 3. etapě se oblékl do růžového trikotu pro lídra průběžného pořadí. V cílové rovince v nizozemském Arnhemu porazil Itala Eliu Vivianiho a díky desetisekundové bonifikaci sesadil z čela celkového hodnocení Nizozemce Toma Dumoulina.

Sedmadvacetiletému spurtérovi opět skvěle připravili pozici pro závěrečný útok jeho kolegové ze stáje Etixx-Quick Step a Kittel nastoupil zhruba 200 metrů před cílem. Vivianiho porazil suverénně o několik metrů. Třetí dojel další Ital Giacomo Nizzolo.

Kittel bude hájit růžový trikot ve 4. etapě po pondělním dni volna, během nějž se peloton přesune do Itálie. Cyklisty čeká 200 kilometrů dlouhá zvlněná trasa z Catanzara do Praia a Mare, na které absolvují dvě vrchařské prémie třetí kategorie.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy