Kittel se po dalším vítězném spurtu ujal vedení na Giru

8. 5. 2016 20:06
Německý cyklista Marcel Kittel ovládl na Giru d'Italia druhý hromadný spurt za sebou a po vítězství v 3. etapě se oblékl do růžového trikotu pro lídra průběžného pořadí.
Marcel Kittel.
Marcel Kittel. | Foto: Reuters

Arnhem - Německý cyklista Marcel Kittel ovládl na Giru d'Italia druhý hromadný spurt za sebou a po vítězství v 3. etapě se oblékl do růžového trikotu pro lídra průběžného pořadí. V cílové rovince v nizozemském Arnhemu porazil Itala Eliu Vivianiho a díky desetisekundové bonifikaci sesadil z čela celkového hodnocení Nizozemce Toma Dumoulina.

Sedmadvacetiletému spurtérovi opět skvěle připravili pozici pro závěrečný útok jeho kolegové ze stáje Etixx-Quick Step a Kittel nastoupil zhruba 200 metrů před cílem. Vivianiho porazil suverénně o několik metrů. Třetí dojel další Ital Giacomo Nizzolo.

Kittel bude hájit růžový trikot ve 4. etapě po pondělním dni volna, během nějž se peloton přesune do Itálie. Cyklisty čeká 200 kilometrů dlouhá zvlněná trasa z Catanzara do Praia a Mare, na které absolvují dvě vrchařské prémie třetí kategorie.