Kilde triumfoval v Hinterstoderu a sahá po glóbusu za super-G

27. 2. 2016 14:03
Aleksander Aamodt Kilde ztrácí po dnešním triumfu super-G v Hinterstoderu jen 25 bodů od triumfu ve Světovém poháru Na stupních vítězů v SP byl norský mladík potřetí.
Aleksander Aamodt Kilde
Aleksander Aamodt Kilde | Foto: Reuters

Hinterstoder - Třiadvacetiletý norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál superobří slalom v Hinterstoderu a útočí na malý křišťálový glóbus. V hodnocení disciplíny Světového poháru se posunul na druhé místo za slavného krajana Aksela Lunda Svindala, který kvůli zranění musel sezonu předčasně ukončit.

I když Svindal už nemůže závodit, stále zůstává v čele super-G, Kilde však po druhém triumfu v kariéře ztrácí už jen 25 bodů. Na stupních vítězů v SP byl norský mladík potřetí. Teprve druhé pódium vybojoval dnes stříbrný Slovinec Bostjan Kline, třetí byl domácí favorit a lídr Světového poháru Marcel Hirscher.

Kilde koncem ledna v Ga-Pa ovládl sjezd a na zmrzlé trati v Hinsterstoderu se postaral už o 18. norské vítězství v tomto ročníku Světového poháru mužů. "Sezona je neuvěřitelná. Ale tajemství je jednoduché: strašně moc lyžovat. Fakt hodně trénujeme," řekl Kilde.

Hirscher díky třetímu místu zvýšil svůj náskok v celkovém hodnocení SP na 263 bodů, za ním následují tři Norové. Henrik Kristoffersen, jenž se specializuje na slalom, zraněný Svindal a s obrovskou ztrátou Kjetil Jansrud.

Kilde může potvrdit formu 13. března doma v Kvitfjellu, pak už se pojede jen poslední super-G v rámci finále SP ve Svatém Mořici.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Hinterstoderu (Rakousko):

Muži - super-G:

1. Kilde (Nor.) 1:29,89, 2. Kline (Slovin.) -0,24, 3. Hirscher -0,35, 4. Kriechmayr (oba Rak.) -0,49, 5. Janka (Švýc.) -0,96, 6. Théaux (Fr.) -0,97, 7. Schweiger (Rak.) -1,00, 8. Pinturault (Fr.) -1,05, 9. Jansrud (Nor.) -1,09, 10. Kosi (Slovin.) -1,27.

Průběžné pořadí super-G (po 6 ze 8 závodů): 1. Svindal (Nor.) 310 b., 2. Kilde 285, 3. Kriechmayr 218, 4. Janka 207, 5. Hirscher 204, 6. Weibrecht (USA) 199, ...57. Krýzl (ČR) 2.

Průběžné pořadí SP (po 34 z 44 závodů): 1. Hirscher 1285, 2. Kristoffersen (Nor.) 1022, 3. Svindal 916, 4. Jansrud 866, 5. Pinturault 760, 6. Paris (It.) 645, ...100. Krýzl 41.