Kiki a Maki začaly MS beachvolejbalistek hladkou výhrou

27. 6. 2015 13:47
Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vstoupily do mistrovství světa v plážovém volejbalu hladkou výhrou.
Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou.
Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou. | Foto: Milan Kammermayer

Rotterdam- Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vstoupily do mistrovství světa v plážovém volejbalu hladkou výhrou. V Rotterdamu porazily marockou dvojici Ikram Attajfíová, Máhasín Sijádová 21:8 a 21:2. Naopak Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou první zápas prohrály, ve skupině D podlehly venezuelské dvojici Olaya, Nori 16:21 a 14:21.

Attajfíová a Sijádová ještě nikdy nehrály na Světovém okruhu, start na MS jim zajistily výsledky na africkém šampionátu. Loňské vítězky dvou turnajů Světového okruhu Kolocová a Sluková, pátý pár z olympijských her v Londýně, tak v utkání byly vysokými favoritkami a kromě prvních míčů tuto roli také bez potíží potvrzovaly.

Od stavu 3:3 se Češkám povedla dlouhá bodová šňůra a rázem vedly 16:4. Druhá sada pak měla ještě mnohem jednoznačnější charakter, Maročanky v ní uhrály pouhé dva body, každý za hlasitých ovací publika.

Utkání trvalo jen 25 minut a Sluková marně vzpomínala na snazší zápas na šampionátech. "Bylo vidět, že pro holky je to první turnaj, moc toho nenahrály. Není to tým světových kvalit a ten výsledek tomu odpovídá," řekla Radiožurnálu a spolupracovníkovi ČTK.

V dalších zápasech skupiny E se nejlepší český pár utká v neděli s Kanaďankami Broderovou, Valjasovou a v úterý s Kolosiňskou a Brzostekovou z Polska.

Zato Bonnerové s Hermannovou se od začátku nedařilo, rychle prohrávaly 3:8 a první set už nezachránily. Venezuelské hráčky dokázaly využít chyb favorizovaných protivnic i v druhé sadě, kterou nakonec vyhrály ještě vyšším rozdílem sedmi bodů.

V neděli večer nastoupí české volejbalistky proti dalšímu jihoamerickému páru Gómezová, Nietová z Uruguaye. Jejich posledními soupeřkami ve skupině budou v pondělí Němky Holtwicková a Semmlerová. Postoupit do play off lze i z třetího místa.

Šampionát vyvrcholí 5. července v Haagu. Mistři světa postoupí z Nizozemska na olympiádu do Ria.