Kiki a Maki: Musely jsme se zklidnit. Teď myslíme na medaile

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
5. 8. 2014 12:05
Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová se letos zúčastnily už devíti výborně obsazených mezinárodních turnajů
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová se letos zúčastnily už devíti výborně obsazených mezinárodních turnajů a ve všech se umístily v elitní světové desítce.

Dvakrát se dokonce radovaly z prvenství, na které dosáhly ve své kariéře poprvé.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznaly, že i při stále se zvětšující konkurencí jdou do každého turnaje s medailovými ambicemi.

Čekaly jste současné vysvědčení ze soubojů se světovou špičkou?

Sluková: Jsme velice spokojené, tolik pěkných výsledků jsme opravdu nečekaly. Nesmírně si ceníme dvou premiérových zlatých vystoupení v Praze a Berlíně. Na domácí půdě šlo sice o turnaj, na kterém několik elitních dvojic chybělo, ale stejně to byl náš velký úspěch. Za triumf pak považujeme první místo v německém prostředí na Grand Slamu, kde se sešla kompletní světová elita.

V čem vidíte základ vašeho výrazného zlepšení?

Kolocová: Máme víc zkušeností, uklidnily jsme se a přibyla dřina v tréninku, což se pak projevuje v naší hře. Už také víme, co od sebe i od většiny soupeřek můžeme čekat a dovedeme se na to připravit.

Jaká je současná světová konkurence?

Sluková: Každým rokem silnější a vyrovnanější. V hlavní soutěži je 24 týmů a dalších osm postoupí z kvalifikace. Každý s každým může prohrát, aniž by se to bralo jako překvapení. Je velice obtížné udržet si stálou dobrou formu, což se  nám daří a projevuje se to ve výsledcích.

Kdo patří do absolutní světové špičky?

Kolocová: Především Brazilky, které ještě motivuje olympiáda v Riu. Mají hned několik výborných dvojic. Velice silné jsou dále Němky, Američanky a Italky. Proto nás těší, že jsme se letos usadily v TOP 10.

Kolik turnajů vás letos ještě čeká?

Sluková: Ten nejbližší je v Praze, potom následuje Grand Slam v Polsku, mistrovství ČR a na závěr Grand Slam v Brazílii.

A kde se budete připravovat na předolympijskou sezonu?

Kolocová: Po dovolené zvolíme přípravu nejprve opět v domácích podmínkách a někdy začátkem února příštího roku se vydáme někam za teplem s cílem zajistit si letenky na olympiádu do Ria.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy