Kiki a Maki: Musely jsme se zklidnit. Teď myslíme na medaile

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
5. 8. 2014 12:05
Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová se letos zúčastnily už devíti výborně obsazených mezinárodních turnajů
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová se letos zúčastnily už devíti výborně obsazených mezinárodních turnajů a ve všech se umístily v elitní světové desítce.

Dvakrát se dokonce radovaly z prvenství, na které dosáhly ve své kariéře poprvé.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznaly, že i při stále se zvětšující konkurencí jdou do každého turnaje s medailovými ambicemi.

Čekaly jste současné vysvědčení ze soubojů se světovou špičkou?

Sluková: Jsme velice spokojené, tolik pěkných výsledků jsme opravdu nečekaly. Nesmírně si ceníme dvou premiérových zlatých vystoupení v Praze a Berlíně. Na domácí půdě šlo sice o turnaj, na kterém několik elitních dvojic chybělo, ale stejně to byl náš velký úspěch. Za triumf pak považujeme první místo v německém prostředí na Grand Slamu, kde se sešla kompletní světová elita.

V čem vidíte základ vašeho výrazného zlepšení?

Kolocová: Máme víc zkušeností, uklidnily jsme se a přibyla dřina v tréninku, což se pak projevuje v naší hře. Už také víme, co od sebe i od většiny soupeřek můžeme čekat a dovedeme se na to připravit.

Jaká je současná světová konkurence?

Sluková: Každým rokem silnější a vyrovnanější. V hlavní soutěži je 24 týmů a dalších osm postoupí z kvalifikace. Každý s každým může prohrát, aniž by se to bralo jako překvapení. Je velice obtížné udržet si stálou dobrou formu, což se  nám daří a projevuje se to ve výsledcích.

Kdo patří do absolutní světové špičky?

Kolocová: Především Brazilky, které ještě motivuje olympiáda v Riu. Mají hned několik výborných dvojic. Velice silné jsou dále Němky, Američanky a Italky. Proto nás těší, že jsme se letos usadily v TOP 10.

Kolik turnajů vás letos ještě čeká?

Sluková: Ten nejbližší je v Praze, potom následuje Grand Slam v Polsku, mistrovství ČR a na závěr Grand Slam v Brazílii.

A kde se budete připravovat na předolympijskou sezonu?

Kolocová: Po dovolené zvolíme přípravu nejprve opět v domácích podmínkách a někdy začátkem února příštího roku se vydáme někam za teplem s cílem zajistit si letenky na olympiádu do Ria.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 10 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy