Kettnerová veze z MS travních lyžařů stříbro. Barták na úspěch ze slalomu nenavázal

ČTK ČTK
18. 8. 2019 13:25
Mistryně světa z roku 2017 Adéla Kettnerová získala na mistrovství světa v travním lyžování v superobřím slalomu další medaili. Ve švýcarském Marbacheggu si dnes dojela pro stříbro, od úspěšné obhajoby titulu ji dělilo 58 setin sekundy. Porazila ji Japonka Čisaki Maedaová.
Král bílé stopy - travní lyžař Martin Barták
Král bílé stopy - travní lyžař Martin Barták | Foto: Milan Kammermayer

Největší česká naděje mezi muži Martin Barták skončil šestý, na vítězného Itala Edoarda Fraue ztratil rovněž 58 setin. Díky dnešnímu stříbru Kettnerové a druhému místu Bartáka ze čtvrtečního obřího slalomu odjela česká výprava z MS se dvěma medailemi.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy