Když udělá průšvih, daří se. Soukalová si zapomněla boty

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 12. 2014 7:34
Jako na houpačce prožila závody Světového poháru v Pokljuce biatlonistka Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová zažila v Pokljuce radost i zklamání.
Gabriela Soukalová zažila v Pokljuce radost i zklamání. | Foto: ČTK

Pokljuka - Jako na houpačce prožila závody Světového poháru v Pokljuce biatlonistka Gabriela Soukalová. Nejprve podala bezchybný výkon ve sprintu a zvítězila, pak se střelecky trápila ve stíhacím závodě a skončila dvacátá, aby v dnešním závodě s hromadným startem vybojovala čtvrté místo.

"Ano, jako na houpačce, přesně takové moje výkony jsou. Platí to o běhu i o střelbě," řekla Soukalová. "Na závěr to navíc byly ještě protipóly - střelba se povedla a v běhu jsem se trápila. A právě na běhu budu muset mezi vánočními svátky hodně zapracovat," uvedla po dnešním závodu.

Čtvrté místo v posledním závodu před vánoční pauzou dvojnásobnou stříbrnou medailistku z olympiády v Soči potěšilo. "Jsem za to hrozně moc ráda. Ze začátku jsem se nikam nedrala, cítila jsem, že po běžecké stránce to nebude můj den. S ostatními jsem tam visela jako na provázku," popsala Soukalová.

Pomohla její typická roztržitost

Ve špičce se držela pouze díky přesné mušce. "Věděla jsem, že se budu muset spolehnout na střelbu, což byl základ," uvedla.

Možná jí k dobrému výsledku pomohla i typická roztržitost. Ráno si zapomněla lyžařské boty na hotelu. "To je hodně zajímavé, protože když je u mě všechno v pořádku, nic nezajedu. Pokud si ale svým zapomínáním a jinými příhodami rozhodím koncentraci, funguje to. Mám pak najednou méně předstartovního stresu."

Chvíli poté, co projela cílem, obrátily se její myšlenky k blížícím se svátkům. Prožije je v Rakousku v oblíbeném biatlonovém centru. "Chci dobře zregenerovat a co nejvíce potrénovat běh," má Soukalová jasno. Předtím ji čeká malý výlet domů se zastávkou na vyhlášení ankety Sportovec roku.

Pobyt v Rakousku přeruší exhibicí v Německu. Společně s Ondřejem Moravcem se ve Veltins Areně, která je domovem fotbalistů Schalke 04, zúčastní v sobotu 27. prosince populárních závodů dvojic World Team Challenge. Čekají je nejen obtížní soupeři, ale také více než 50 tisíc fanoušků na tribunách.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy