Kdo zastaví kometu z Loun? Plíšková je v pátém finále sezony

11. 10. 2014 17:24
Karolína Plíšková prožívá životní sezonu.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Linec - Karolína Plíšková nadále vylepšuje svou životní sezonu. Dvaadvacetilá česká tenistka na turnaji v rakouském Linci prošla už do svého pátého finále v letošním roce. Rodačka z Loun v semifinále po tuhém boji přehrála Němku Annu-Lenu Friedsamovou po setech 2:6, 6:3, 6:3.

"Byl to vážně těžký zápas. Soupeřka na konci udělala pár lehkých chyb, které jsem využila, a také jsem lépe podávala," uvedla třicátá hráčka žebříčku po utkání.

O třetí turnajový titul kariéry bude Plíšková v neděli bojovat s Italkou Camilou Giorgiovou.

Německá kvalifikantka od začátku utkání sedmou nasazenou hráčku trápila svým silovým pojetím tenisu a první set získala lehce za půl hodiny. Na začátku druhého setu však ztratila podání, následně si nechala ošetřovat břišní svaly a ztrátu brejku už nedohnala.

Rozhodující sada se pro Plíškovou nevyvíjela dobře, brzy ztratila servis a prohrávala 1:3. Jenže zabojovala, získala pět her v řadě za sebou, po více než dvou hodinách hry proměnila druhý mečbol a postoupila do finále.

Souboj o titul už Češka letos absolvovala v Pattayi, Norimberku, Hongkonku a Soulu, kde si připsala zatím jediný letošní triumf.

Proti rovněž dvaadvacetileté Giorgiové bude Plíšková favoritkou. Italka je na žebříčku o dvanáct míst níže, navíc jediný vzájemný zápas letos v únoru jasně ovládla česká reprezentantka.

Tenisový turnaj žen v Linci (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Karolína Plíšková (7-ČR) - Friedsamová (Něm.) 2:6, 6:3, 6:3, Giorgiová - Knappová (obě It.) 6:4, 6:2.