Kdo zastaví Golden State? Warriors prolétli už do semifinále NBA

9. 5. 2017 8:04
Basketbalisté Golden State Warriors postoupili bez jediného zaváhání do finále Západní konference NBA. Čtvrté utkání s Utahem vyhráli 121:95 a stejně jako v prvním kole s Portlandem ovládli sérii 4:0 na zápasy.
Gordon Hayward (vleo) v souboji s Kevinem Durantem
Gordon Hayward (vleo) v souboji s Kevinem Durantem | Foto: Reuters

Salt Lake City - Golden State Warriors vyhráli všechny čtyři duely nad Utahem a napodobili obhájce titulu z Clevelandu, kteří jsou v play off NBA zatím rovněž bez porážky.

Warriors dovedl k třetí účasti v konferenčním finále za sebou Stephen Curry, jenž byl s 30 body nejlepším střelcem zápasu. "Dneska jsem měli šanci to uzavřít a to se nám naštěstí povedlo," pochvaloval si Curry. "Máme spoustu talentů. Nikdy nevíme, kdo bude mít skvělý večer," dodal.

Curry proměnil čtyři z deseti trojkových pokusů a osamostatnil se na druhém místě historických tabulek v počtu utkání ve vyřazovacích bojích s alespoň jednou úspěšnou střelou zpoza trojkového oblouku. Devětadvacetiletý rozehrávač se trefil už v 52 duelech a k vyrovnání rekordu Raye Allena mu jich schází sedm.

Dvojciferným bodovým ziskem se v utkání blýskli i čtyři Curryho spoluhráči, Draymond Green dokonce zaznamenal triple-double za 17 bodů, deset doskoků a jedenáct asistencí. Celkem se na palubovku dostalo hned jedenáct hráčů ze soupisky Warriors.

Po drtivém nástupu hostujícího týmu dokázal domácí Utah ve druhé čtvrtině manko snížit, Golden State si však i po přestávce udržovali zhruba desetibodový náskok a v závěrečné čtvrtině rozhodli. Hráči Jazz nastříleli za úvodních devět minut pouze dvanáct bodů, oproti dvaadvaceti Golden State. Ve zbytku zápasu navíc přidali už jen čtyři body a tak manko Utahu nakonec narostlo až na konečných 26 bodů.

V dresu Utahu se se sezónou rozloučil 25 body Gordon Hayward, 18 bodů měl na kontě rozehrávač Shalvin Mack zaskakující v základní sestavě za zraněného George Hilla. Francouzský pivot Rudy Gobert dosáhl na 12 bodů a 13 doskoků. Australan Dante Exum skončil s 15 body.

Golden State se ve finále Západní konference utkají s vítězem duelu mezi San Antoniem a Houstonem. Jejich série je po čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2.