Kdo nahradí Pálu na trůnu? Touží po něm přízrak Pejsar

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
10. 4. 2015 12:23
Čtrnácté pokračování oblíbené série Heroes Gate je zde. Tradičně v hale Sparty na Podvinném mlýně se dnes večer uskuteční další zajímavé setkání válečníků z různých odvětví bojových sportů
Coby hlavní hvězda dle pořadatelů vystoupí Tolja Hunanyan.
Coby hlavní hvězda dle pořadatelů vystoupí Tolja Hunanyan. | Foto: www.czechfighters.cz

Praha – Čtrnácté pokračování oblíbené série Heroes Gate je zde. Tradičně v hale Sparty na Podvinném mlýně se dnes večer uskuteční další zajímavé setkání válečníků z různých odvětví bojových sportů, které ovšem spojuje vůle a chuť vítězit.

Celkem „jen“ devět duelů čeká na návštěvníky galavečera v hlavním programu, což je velmi příjemná a snesitelná porce pro akci startující v 18:00 hodin. Akci, která je opět dle pořadatelů beznadějně vyprodaná a na kterou si můžete prostřednictvím Sazky vsadit.

Půjde o pozici amatérské jedničky těžké váhy...

„Máme na ploše 80 V.I.P. stolů a všechny jsou zabrané. Lístky do hlediště také,“ mne si za pořadatele ruce jeden z organizátorů Ondřej Běhálek. Po vstupenkách se tak na poslední chvíli marně pídili i elitní čeští boxeři Zdeněk Chládek a Daniel Táborský.

Ten tak možná neuvidí naživo bitvu Davida Hoška s Vasilem Ducárem o to, kdo se stane zatím neoficiálně jeho nástupcem v pozici jedničky české amatérské těžké váhy (do 91 kg). „Myslím, že tento zápas by si neměl nechat ujít nikdo. Ten, kdo mi fandí, ani ten, který mi naopak moc nepřeje,“ tvrdí prvně jmenovaný.

Ten má za sebou po osobní stránce těžký podzim, který vyvrcholil na posledním Heroes Gate porážkou s Adamem Kolaříkem, při níž si zlomil zápěstí. Nyní ale hlásí velký návrat, když před týdnem v těsném souboji porazil moravského rivala Tomáše Vaněčka, kterému tak oplatil porážku ze semifinále předloňského domácího šampionátu.

Ducár, který stejně jako Hošek startuje v interligovém klubu BC BigBoard Praha, je další z rivalů, jenž touží po jeho postu jedničky těžké váhy. Ten zaručuje nominaci na červnové Evropské hry do Baku. „Co bych mu vzkázal? Není třeba, my si všechno vyřídíme v ringu,“ řekl vždy pozitivně naladěný bijec, který patří do kvalitní party bijců ze znojemského Řešeta.

...I mezi profesionály

O stejnou pozici, ovšem mezi profíky a v těžké váze nad 91 kilogramů, půjde dle žebříčkového postavení také mezi Václavem Pejsarem (3-0) a Františkem Kynkalem (5-6). Prvně jmenovaný je podzimní kometou této divize, kdy se díky šikovnosti své i svých manažerů dostal během tří duelů do elitní dvoustovky těžké váhy na světě. Druhý pak má za opaskem skalp Brita Dannyho Williamse, které zdolal loni v Ústí ve čtyřech kolech.

Je to jeho jediný duel v boxerském profesionálním ringu, který skončil na body, a dá se očekávat, že svůj styl „Vítěz bere všechno“ bude prezentovat také proti Pejsarovi. S ohledem na fakt, že dlouhodobá česká jednička Ondřej Pála má v posledních měsících už jiné než boxerské aktivity, stane se vítěz po víkendu oficiální domácí jedničkou.

Z boxerských duelů na dnešním Heroes Gate lze vypíchnout i tři předzápasy, ve kterých se představí mimo jiné také dámy. Ve váze do 60 kg vyzve současná šampionka Petra Šimáčková po mateřské se vracející Alici Šrámkovou, jednu z našich nejúspěšnějších boxerek uplynulých let, která dlouho dominovala váze do 54 kg.

Další boxer doplatí na pravidla AIBA

Chybět nebude ani kladenský rváč Jan Korec. Ten se postaví ve váze do 64 kg Renému Molíkovi z Dvora Králové. Fanoušci se tak mohou těšit na tradiční střet rváče (Korec) a šikovnosti (Molík). Poslední souboj předprogramu pak obstarají talentovaný Marek Vaněček a Matúš Juráček, pro kterého to bude loučení s amatérským ringem.

„Bohužel Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) zakázala boxerům účastnit se jiných kontaktních sportů, a tak se loučím s amatérským boxem. Box miluji a jako doplněk k MMA, kterému se chci věnovat především, jej chci dále provozovat. Musím proto přejít k profíkům,“ vysvětlil své rozhodnutí Juráček, který si rozlučkový duel užije v těžké váze. Jak on, tak mladší z bratrského dua Vaněčků totiž tradičně váží kolem 85 kg a ani jednomu se nechtělo hubnout do polotěžké divize.

V hlavním programu večera pod organizačním dohledem dvojice Ladislav Kutil, Pavel Touš bude fanoušky táhnout hlavně bitva o Mezinárodní titul v thajském boxu ve váze do 76,2 kg mezi Tojlou Hunanyanem a Matoušem Kohoutem.

Hunanyan chce další titul

Prvně jmenovaný toho v poslední době stíhá tradičně hodně. Trenérsky se stará o kamaráda a parťáka Tomáše Adámka, který se před třemi týdny konečně dočkal vítězství na půdě soupeře a který si na Heroes Gate také zaboxuje, sám se pak stíhá připravovat na zápasy thajského i klasického boxu, kde je úřadujícím šampionem střední váhy.

„Své zápasy vyhrávám hlavou,“ pronesl nedávno v rozhovoru pro web Czechfighters.cz dvaatřicetiletý český bijec s arménskými kořeny pyšnící se parádní boxerskou bilancí 5-0 (4 výhry před limitem). Přidá do své bohaté sbírky úspěchů také další titul v thajském boxu? To zjistíme dnes večer. Proti Kohoutovi je velkým kurzovým favoritem.

KOMPLETNÍ ZÁPASOVÝ PROGRAM HEROES GATE 14

PŘEDZÁPASY:

K-1 do 60 kg (3x2min): Tereza Dvořáková vs. Hanka Lungriková
Amatérský box do 60 kg (4x2min): Petra Šimáčková vs. Alice Šrámková
Amatérský box do 69 kg (3x3min): René Molík vs. Jan Korec
Amatérský box do 91 kg (3x3min): Marek Vaněček vs. Matúš Juráček
Thajský box (3x3min): Jan Rudolf vs. Petr Leheň

HLAVNÍ PROGRAM:

Amatérský box do 91 kg (3x3min): Vasil Ducár vs. David Hošek
MMA (3x5min): Ondřej Skalník vs. Sergej Kramer
Profesionální box +91 kg (6x3min): Václav Pejsar vs. František Kynkal
K-1 do 91 kg (3x3min): Daniel Škvor vs Dmitrij Piasetskij
Profesionální box od 70 kg (6x3min): Vladimír Říha vs. David Tlašadze
Profesionální box od 79,3 kg (6x3min): Tomáš Adámek vs. Ruslan Badišov
Thajský box do 73,5 kg (3x3min): Jiří Apeltauer vs. Jakub Steidl
K-1 do 91 kg (3x3min): Ondřej Hutník vs Igor Bugajenko
Thajský box o Mezinárodní titul ve váze do 76,2kg (5x3min): Matouš Kohout vs. Anatolij Hunanyan

 

Právě se děje

před 34 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy