Kauza Armstrong: Antidopingovému šéfovi vyhrožovali smrtí

ČTK ČTK
24. 9. 2012 20:22
O případ už se stará FBI.
Americký cyklista Lance Armstrong (vlevo) jede vedle Němce Jana Ullricha během 16. etapy Tour de France 2005.
Americký cyklista Lance Armstrong (vlevo) jede vedle Němce Jana Ullricha během 16. etapy Tour de France 2005. | Foto: Reuters

Paříž - Šéf Americké antidopingové agentury Travis Tygart uvedl, že mu během vyšetřování dopingové aféry cyklisty Lance Armstronga bylo vyhrožováno smrtí. V rozhovoru pro francouzský list L'Équipe řekl, že mu přišly výhrůžky od tří různých lidí.

"Předpokládám, že jde o iniciativu jednotlivců. Stará se o to FBI," uvedl Tygart, jenž stojí v čele USADA od roku 2007. Nestalo se to prý poprvé, co čelil výhrůžkám smrtí.

Vyhrožovali mu už v roce 2010

"Všechno změnila aféra BALCO, tenkrát se to stalo poprvé. Dvě přišly pro Terryho Maddena (Tygartova předchůdce) a jedna pro mě a mou rodinu, když se Landis přiznal k dopingu (v květnu 2010)," řekl šéf USADA. V sídle agentury v Colorado Springs byla poté zpřísněna bezpečnostní opatření.

Do dopingového skandálu kolem kalifornské laboratoře BALCO byla zapletena řada hvězd včetně atletů Marion Jonesové či Tima Montgomeryho, baseballisté i hráči amerického fotbalu.

Jednačtyřicetiletý Armstrong přišel o sedm titulů z Tour de France a další úspěchy poté, co na konci srpna vzdal boj s USADA a oznámil, že proti obvinění z dopingu už se nebude dál bránit. Tygart během vyšetřování čelil mimo jiné výtkám, že se snaží na úkor bývalé cyklistické hvězdy zviditelnit.

 

Právě se děje

Další zprávy