Kateřina Nash ovládla premiéru Světového poháru v cyklokrosu v Las Vegas

17. 9. 2015 8:01
Česká bikerka Kateřina Nash opanovala úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu. Povedlo se jí to při premiéře tohoto seriálu v americkém městě hazardu Las Vegas. Vyhrála o 15 sekund před Italkou Evou Lechnerovou
Česká bikerka Kateřina Nash.
Česká bikerka Kateřina Nash. | Foto: Václav Volf / fotovolf.com

Las Vegas - Česká reprezentantka Kateřina Nash ovládla úvodní díl Světového poháru v cyklokrosu. Premiérový závod v Las Vegas, který se jel večer za umělého osvětlení, vyhrála o 15 sekund před Italkou Evou Lechnerovou. Třetí skončila úřadující vicemistryně světa z Tábora a obhájkyně prvenství v seriálu Belgičanka Sanne Cantová.

V závodě mužů zvítězil Belgičan Wout Van Aert. Stříbrný medailista z letošního světového šampionátu triumfoval den po 21. narozeninách rovněž jednoznačně o 23 sekund před legendárním krajanem Svenem Nijsem, který je o 18 let starší. Třetí místo obsadil další Belgičan Michael Vanthourenhout.

Nejlepší z českých jezdců Adam Ťoupalík skončil sedmnáctý, o dvě místa za ním dojel Radomír Šimůnek. Oba ztratili na vítěze přes dvě a půl minuty.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Las Vegas:

Muži: 1. Van Aert 1:07:07, 2. Nys -23, 3. Vanthorenhout (všichni Belg.) -44, 4. Van der Haar (Niz.), 5. Pauwels (Belg.) oba -52, 6. Powers (USA) -54, ...17. Ťoupalík -2:34, 19. Šimůnek -2:37, 24. Boroš (všichni ČR) -2:51.

Ženy: 1. Nash (ČR) 49:17, 2. Lechnerová (It.) -15, 3. Cantová (Belg.), 4. Gouldová (USA), 5. Pendrelová (Kan.) všechny -38, 6. Van Paassenová (Niz.) -50.