Kašpar se Šindlerem ovládli závod deblkanoistů, mezi kajakáři v Troji kraloval Přindiš

Aktualizováno 17. 6. 2017 14:41
Medailové žně zažila v sobotním programu Světového poháru v Praze česká reprezentace. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem a Vít Přindiš získali zlato, Jiří Prskavec obsadil mezi kajakáři druhou pozici a kanoistka Monika Jančová brala bronz.
Jonáš Kašpar a Marek Šindler nenašli na kanálu v Troji přemožitele.
Jonáš Kašpar a Marek Šindler nenašli na kanálu v Troji přemožitele. | Foto: ČTK

Praha - Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem vyhráli na Světovém poháru ve vodním slalomu v pražské Troji závod deblkanoí. Česká posádka navázala v bývalé olympijské disciplíně na bronz z nedávného mistrovství Evropy, za sebou nechala dvě francouzské dvojice.

Se ztrátou téměř tří sekund skončili druzí Gauthieur Klauss a Matthieu Péché a třetí byli kontinentální šampioni z Tacenu Pierre Picco a Hugo Biso. Všichni medailisté dokončili finále v náročných větrných podmínkách s dvousekundovou penalizací za dotyk branky.

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně při obhajobě bronzu skončili i kvůli třem chybám sedmí, Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli s deseti trestnými sekundami devátí.

Jančová vybojovala bronz

Kanoistka Monika Jančová skončila třetí v závodě Světového poháru ve vodním slalomu v pražské Troji. Česká reprezentantka nestačila jen na britské soupeřky, hned za ní skončila vicemistryně Evropy Tereza Fišerová následovaná Evou Říhovou.

Závod vyhrála stejně jako na nedávném mistrovství Evropy v Tacenu Kimberley Woodsová, jež jako jediná sjela finálovou trať bez penalizace. Stříbrná Mallory Franklinová byla suverénně nejrychlejší, ale dopustila se tří dotyků branek. Jančová s Fišerovou měly na kontě po jednom.

Kajakáři obsadili první dvě místa

Čeští kajakáři opět po roce ovládli pražský Světový pohár ve vodním slalomu. V Troji tentokrát zvítězil Vít Přindiš před králem předchozích dvou ročníků Jiřím Prskavcem. Dělilo je od sebe 83 setin, Prskavce o úspěšnou obhajobu připravila dvousekundová penalizace za dotyk branky.

Před rokem domácí kajakáři obsadili dokonce první čtyři místa a pod stupni vítězů tehdy skončil právě Přindiš. Obhájce stříbra Ondřej Tunka tentokrát ve finále neprojel branku a skončil sedmý, vloni třetí Vavřinec Hradilek byl letos prvním nepostupujícím semifinalistou. České duo na pódiu doplnil čistě jedoucí Sebastian Schubert z Německa.

Disciplínu slalomcross, při které jezdí slalomáři v plastových kajacích vyřazovací rozjížďky, vyhrála Amálie Hilgertová. Mezi muži triumfoval Novozélanďan Mike Dawson před trojicí domácích kajakářů Hradilkem, Tunkou a Přindišem.

SP ve vodním slalomu v Praze-Troji:

Muži:

K1: 1. Přindiš 88,55 (0), 2. Prskavec (oba ČR) -0,83 (2), 3. Schubert (Něm.) -2,89 (0), …7. Tunka -53,28 (50), v semifinále 11. Hradilek (všichni ČR).

C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 104,66 (2), 2. Klauss, Péché -2,76 (2), 3. Picco, Biso (všichni Fr.) -5,27 (2), …7. Karlovský, J. Jáně -9,39 (6), 9. Koplík, Vrzáň (všichni ČR) -16,18 (10).

Ženy:

C1: 1. Woodsová 111,15 (0), 2. Franklinová (obě Brit.) -3,98 (6), 3. Jančová -6,41 (2), 4. Fišerová -11,06 (2), 5. Říhová (všechny ČR) -23,07 (4).

Kajak cross:

Muži: 1. Dawson (N. Zél.), 2. Hradilek, 3. Tunka, 4. Přindiš, …9. Matějka (všichni ČR).

Ženy: 1. A. Hilgertová (ČR), 2. Prigentová (Fr.), 3. Fišerová, 4. Vojtová, …11. Jančová (všechny ČR