Kašpar se Šindlerem ovládli závod deblkanoistů, mezi kajakáři v Troji kraloval Přindiš

Aktualizováno 17. 6. 2017 14:41
Medailové žně zažila v sobotním programu Světového poháru v Praze česká reprezentace. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem a Vít Přindiš získali zlato, Jiří Prskavec obsadil mezi kajakáři druhou pozici a kanoistka Monika Jančová brala bronz.
Jonáš Kašpar a Marek Šindler nenašli na kanálu v Troji přemožitele.
Jonáš Kašpar a Marek Šindler nenašli na kanálu v Troji přemožitele. | Foto: ČTK

Praha - Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem vyhráli na Světovém poháru ve vodním slalomu v pražské Troji závod deblkanoí. Česká posádka navázala v bývalé olympijské disciplíně na bronz z nedávného mistrovství Evropy, za sebou nechala dvě francouzské dvojice.

Se ztrátou téměř tří sekund skončili druzí Gauthieur Klauss a Matthieu Péché a třetí byli kontinentální šampioni z Tacenu Pierre Picco a Hugo Biso. Všichni medailisté dokončili finále v náročných větrných podmínkách s dvousekundovou penalizací za dotyk branky.

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně při obhajobě bronzu skončili i kvůli třem chybám sedmí, Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli s deseti trestnými sekundami devátí.

Jančová vybojovala bronz

Kanoistka Monika Jančová skončila třetí v závodě Světového poháru ve vodním slalomu v pražské Troji. Česká reprezentantka nestačila jen na britské soupeřky, hned za ní skončila vicemistryně Evropy Tereza Fišerová následovaná Evou Říhovou.

Závod vyhrála stejně jako na nedávném mistrovství Evropy v Tacenu Kimberley Woodsová, jež jako jediná sjela finálovou trať bez penalizace. Stříbrná Mallory Franklinová byla suverénně nejrychlejší, ale dopustila se tří dotyků branek. Jančová s Fišerovou měly na kontě po jednom.

Kajakáři obsadili první dvě místa

Čeští kajakáři opět po roce ovládli pražský Světový pohár ve vodním slalomu. V Troji tentokrát zvítězil Vít Přindiš před králem předchozích dvou ročníků Jiřím Prskavcem. Dělilo je od sebe 83 setin, Prskavce o úspěšnou obhajobu připravila dvousekundová penalizace za dotyk branky.

Před rokem domácí kajakáři obsadili dokonce první čtyři místa a pod stupni vítězů tehdy skončil právě Přindiš. Obhájce stříbra Ondřej Tunka tentokrát ve finále neprojel branku a skončil sedmý, vloni třetí Vavřinec Hradilek byl letos prvním nepostupujícím semifinalistou. České duo na pódiu doplnil čistě jedoucí Sebastian Schubert z Německa.

Disciplínu slalomcross, při které jezdí slalomáři v plastových kajacích vyřazovací rozjížďky, vyhrála Amálie Hilgertová. Mezi muži triumfoval Novozélanďan Mike Dawson před trojicí domácích kajakářů Hradilkem, Tunkou a Přindišem.

SP ve vodním slalomu v Praze-Troji:

Muži:

K1: 1. Přindiš 88,55 (0), 2. Prskavec (oba ČR) -0,83 (2), 3. Schubert (Něm.) -2,89 (0), …7. Tunka -53,28 (50), v semifinále 11. Hradilek (všichni ČR).

C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 104,66 (2), 2. Klauss, Péché -2,76 (2), 3. Picco, Biso (všichni Fr.) -5,27 (2), …7. Karlovský, J. Jáně -9,39 (6), 9. Koplík, Vrzáň (všichni ČR) -16,18 (10).

Ženy:

C1: 1. Woodsová 111,15 (0), 2. Franklinová (obě Brit.) -3,98 (6), 3. Jančová -6,41 (2), 4. Fišerová -11,06 (2), 5. Říhová (všechny ČR) -23,07 (4).

Kajak cross:

Muži: 1. Dawson (N. Zél.), 2. Hradilek, 3. Tunka, 4. Přindiš, …9. Matějka (všichni ČR).

Ženy: 1. A. Hilgertová (ČR), 2. Prigentová (Fr.), 3. Fišerová, 4. Vojtová, …11. Jančová (všechny ČR

U Pacova zemřel cyklista, policie ho našla v příkopu

Mrtvého cyklistu našla policie dnes v příkopu mezi městem Pacov a obcí Cetoraz na Pelhřimovsku. Totožnost muže zatím policie nezná. Pravděpodobně zemřel poté, co se mu udělalo špatně. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místo vyjela policie po 10:30. Muž ležel v příkopu u silnice II/129. "Bohužel bez známek života. Podle prvního vyjádření lékaře to spíš vypadá, že mohl mít zdravotní indispozici. S největší pravděpodobností to nebude nehoda v klasickém slova smyslu, že by ho někdo srazil," řekla mluvčí.