Kašečkin vyhrál po úniku předposlední etapu závodu Paříž-Nice

11. 3. 2006 16:49
Kazašský cyklista Andrej Kašečkin vyhrál po sólovém úniku předposlední etapu závodu Paříž-Nice, když do cíle v Cannes dojel po 179 kilometrech s více než minutovým náskokem. Před nedělním sedmým a závěrečným dílem závodu ProTour si udržel vedení v průběžném pořadí Američan Floyd Landis.

Kašečkin z týmu Liberty Seguros si zajistil dnešní triumf zhruba dvacet kilometrů před cílem, kdy se odpoutal od ostatních kolegů z úniku. Druhý muž prologu si tak mohl vychutnat v klidu závěr etapy kolem azurově modrého moře a o 66 sekund porazil Francouze Sylvaina Chavanela. Třetí byl další domácí závodník Sandy Casar.

Landis dojel společně s dalšími cyklisty z čela průběžného pořadí v hlavním poli a stále vede o devět sekund před Španělem Patxim Vilou. Závěrečná etapa s cílem v Nice měří 135 kilometrů.

Výsledky - 6. etapa (179 km): 1. Kašečkin (Kaz.) 4:12:08, 2. Chavanel -1:06, 3. Casar, 4. Voeckler, 5. Moncoutie (všichni Fr.), 6. Van De Walle (Belg.) všichni -1:11.
Průběžné pořadí: 1. Landis (USA) 28:24:45, 2. Vila -9, 3. S. Sanchez -1:13, 4. Colom (všichni Šp.), 5. Schleck (Luc.) oba -1:23, 6. Azevedo (Port.) -1:35.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Po střetech v Hongkongu je 18 lidí zraněných, tři z nich těžce

Nejméně 18 lidí bylo zraněno při nedělních násilných střetech, které se rozpoutaly mezi protivládními demonstranty a policisty v Hongkongu. Tři ze zraněných jsou ve vážném stavu. Protestující blokovali ulice a stanice metra, házeli zápalné láhve a kameny. Policie proti nim zasáhla vodními děly, slzným plynem a gumovými projektily. Zadrženo bylo 89 osob, informovala v pondělí agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Známý český výrobce hudebních nástrojů Amati Kraslice je v insolvenci

Krajský soud v Plzni vyhlásil insolvenční řízení nad výrobcem hudebních nástrojů Amati - Denak Kraslice. Firma s britskými vlastníky je zadlužená. Chce navrhnout vlastní reorganizaci, řekl jednatel firmy Jiří Štípek. Firma vyrábí žesťové a dřevěné hudební nástroje a nyní dluží mzdy zaměstnancům. Část už firmu opustila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy