Karolína Plíšková v rámci asijské ligy šokovala Serenu Williamsovou

Sport Sport
Aktualizováno 3. 12. 2015 14:39
Skvělý výkon předvedla v rámci asijské International Premier Tennis League česká tenistka Karolína Plíšková. Hrdinka nedávného finále Fed Cupu si v japonském Kóbe vyšlápla na světovou jedničku Serenu Williamsovou.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: ČTK

Kóbe - Skvělý výkon předvedla v rámci asijské International Premier Tennis League česká tenistka Karolína Plíšková. Hrdinka nedávného finále Fed Cupu si v japonském Kóbe vyšlápla na světovou jedničku Serenu Williamsovou. Americkou šampionku porazila poměrem 6:4 a přispěla tak k vítězství svého týmu Singapore Slammers nad celkem Philippine Mavericks 26:24.

Ve středečním programu první zastávky druhého ročníku IPTL se Plíšková, která v asijské lize startuje poprvé, představila jen ve čtyřhře po boku Marcela Mela. Prohrála, stejně jako Slammers celý úvodní duel. Ve čtvrtek už ale česká hráčka výrazně přispěla k triumfu.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka hrála proti slavné Sereně nebojácně a velmi útočně. Americkou megahvězdu převyšovala i na servisu. Zaznamenala šest es a jedenáct vítězných míčů. Plíšková se s Williamsovou utkala teprve podruhé v kariéře, loni v americkém Stanfordu prohrála.

Berdych slavil dvě vítězství

V odpoledním programu v japonském Kóbe nastoupil také Tomáš Berdych, jehož  tým UAE Royals navázal na včerejší vítězství právě nad Slammers a porazil 30:15 Legendari Japan Warriors.

Na hladkém vítězství saudskoarabského týmu se podílel i český tenista, který v singlu porazil Phillipa Kohlschreibera hladce 6:3 a v deblu s Danielem Nestorem přehráli Leandra Paese s Pierrem-Hughesem Herbertem 6:4.

Royals zatím jako jediný tým ještě neprohráli, naopak Warriors mají na kontě dvě porážky. Zítra se v závěrečných duelech prvního dostaveníčka IPTL utkají Indian Aces se Singapore Slammers a Japan Warriors s Philippine Mavericks. Zápasy vysílají sportovní kanály Sport1 a Sport2.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Bývalý šéf krajské hospodářské kriminálky Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii

Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce to má také v plánu. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.

U obžalovaného Petrůje podal žalobce původně odvolání přímo do protokolu po vynesení rozsudku. "Poté, co jsem analyzoval rozsudek a jeho písemné odůvodnění, jsem vzal odvolání zpět. Bylo by zcela zřejmě neúspěšné, ta důkazní situace u něj byla od počátku zcela jiná než u ostatních obžalovaných. Je zde problém s hranicí prokázání subjektivní stránky pana Petrůje ve vztahu k žalované trestné činnosti," řekl státní zástupce Stoklásek.

Petrůj se odvolání již dříve vzdal, pravomocnost zprošťujícího výroku musí ještě posvětit soudce Martin Lýsek, který se případem na krajském soudu zabýval. "Jako předseda senátu musím vzít na vědomí zpětvzetí usnesením, které rozešlu stranám. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání, dnem usnesení nabývá výrok právní moci," řekl soudce Lýsek.

Obžaloba Petrůje vinila z toho, že se svým tehdejším nadřízeným, policejním náměstkem Karlem Kadlecem spolupracoval na vynášení informací a ovlivňování trestních řízení. Soud však v jeho případě konstatoval, že postupoval zákonně, jednal jako podřízený vůči svému nadřízenému. Také podle žalobce Stokláska nelze dokázat, že Petrůj věděl o tom, že sděluje nadřízenému Kadlecovi informace, které budou vzápětí vyneseny ven.

Zdroj: ČTK
Další zprávy