Kardinální chyba pět vteřin před koncem. Norové přišli na MS o téměř jistý postup

26. 1. 2023 17:41
Vedli o gól, hráli přesilovku, měli míč a do konce zbývalo pouhých pět vteřin, přesto Norové přišli na házenkářském mistrovství světa o postup, který měli takřka na talíři. Jenže jejich kardinální chyba umožnila Španělsku vyrovnat a po prodloužení prošel mezi poslední čtyři celky šampionátu tým z Pyrenejského poloostrova.
Zklamaný norský házenkář Petter Overby po prohře se Španělskem ve čtvrtfinále MS | Foto: Reuters

Norové vedli v polském Gdaňsku ve čtvrtfinále devatenáct vteřin před koncem 25:24. Po oddechovém čase přestáli vysunutou hru soupeře. Španělé navíc měli vyloučeného hráče, takže seveřané snadno dostali míč na pravé křídlo.

Na úplně volného Kristiana Björnsena. Nejlepší střelec utkání měl naprosto otevřenou cestu k brance, jenže místo aby si to namířil k ní, rozhodl se zpomalit a přihrát dozadu.

To byla osudová minela.

Rozhodčí totiž pískli Norům pasivní hru, míč rychle sebrali Španělé, hodili ho bleskově na Daniela Dujšebajeva a ten v poslední vteřině stav srovnal.

Utkání tak muselo jít do prodloužení, dokonce dvojitého, protože ani první porce extra přidaného času souboj nerozsoudila.

Až v tom druhém rozhodli Španělé, vítěznou branku vstřelil znovu Daniel Dujšebajev, a slavili triumf 35:34.

V boji o finále se zítra střetnou s Dánskem, které deklasovalo Maďarsko 40:23.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Švédové a olympijští vítězové Francouzi.