Berdych a Šafářová jdou dál, Veselý i Rosol odmítli senzaci

Foto: Reuters
Jaroslav  Šindelář Sport Jaroslav Šindelář, Sport
Aktualizováno 13. 1. 2014 9:00
Do 2. kola Australian Open postoupil Berdych, Plíšková, Hradecká a Šafářová. Loučí se Hájek, Veselý, Rosol, Zakopalová a Hradecká.

Melbourne - Zatímco Petra Kvitová v prvním kole Australian Open selhala v duelu s nenasazenou Luksikou Kumkhumovou (více čtěte ZDE), další čeští tenisté roli favoritů splnili.

Do druhého kola postoupil Tomáš Berdych a Lucie Šafářová, stejně jako Karolína Plíšková a Lucie Hradecká, která se do hlavní soutěže probila z kvalifikace.

Naopak Jiří Veselý a Lukáš Rosol sice sahali po senzaci, ale nakonec vypadli po pětisetových bitvách. Ve dvouhrách dohráli také Jan Hájek a finalistka turnaje v Hobartu Klára Zakopalová.

Plíšková povolila soupeřce jeden gem

Karolína Plíšková postoupila jako vůbec první tenistka tohoto ročníku do 2. kola, když Francouzce Pauline Parmentierové povolila za necelou hodinu hry jediný gem.

Jednadvacetiletá vítězka melbournské juniorky z roku 2010 přitom měla nakročeno k tomu, aby soupeřce nadělila dva kanáry, za stavu 6:0 a 5:0 však při podání Francouzky neproměnila mečbol.

V dalším kole se Plíšková utká s jednatřicátou nasazenou Slovenkou Danielou Hantuchovou.

I Berdych a Hradecká jdou snadno dál

Krátký proces udělal se svým soupeřem také Tomáš Berdych, který ve vyprovodil Ukrajince s kazašským občanstvím Oleksandra Nedovjesova z kurtu po setech 6:3, 6:4 a 6:3. V dalším zápase narazí na Francouze Kennyho De Scheppera.

Do druhého kola také postupuje úspěšná kvalifikantka Lucie Hradecká, která si poradila s Chorvatkou Donnou Vekičovou v poměru 6:3 a 6:1.

O účast ve třetím kole si osmadvacetiletá Češka zahraje s šestadvacátou nasazenou krajankou Lucií Šafářovou, která udolala Izraelku Julii Gluškovou po setech 7:5, 3:6 a 6:1.

Veselý senzaci do konce nedotáhl

Blízko senzačního postupu do 2. kola byl i dvacetiletý mladík Jiří Veselý. Vítěz australské juniorky z roku 2011 sice vedl nad devatenáctým nasazeným Jihoafričanem Kevinem Andersonem už 2:0 na sety, na konec však prohrál v poměru 6:2, 7:6, 4:6, 4:6 a 4:6.

Na pět setů se také protáhl duel dalšího českého daviscupového reprezentanta Lukáše Rosola, který měl sedmnáctého nasazeného Španěla Tommyho Robreda doslova na lopatě, ale nakonec prohrál poslední set 6:8.

Přitom Rosol jak ve čtvrtém, tak v pátém setu podával na výhru v zápase, navíc v rozhodujícím setu za stavu 5:3 nevyužil tři mečboly. 

Zakopalová nedávnou výhru nezopakovala

Naopak vůbec se nedařilo Janu Hájkovi, který nestačil na bosenského kvalifikanta Damira Džumhura, s nímž prohrál jednoznačným způsobem v poměru 4:6, 2:6 a 1:6.

K výčtu vypadnuvších přibyla také Klára Zakopalová, která tentokrát nestačila na domácí Samanthu Stosurovou. Odvetu za prohrané semifinále minulý týden na turnaji v Hobartu turnajová sedmnáctka zvládla a vyhrála 6:3 a 6:4.

Výsledky:
 

Muži:

Dvouhra - 1. kolo

Berdych (7) - Nedovjesov 6:3, 6:4, 6:3, Robredo (17-Šp.) - Rosol 6:1, 6:7 (7:9), 3:6, 7:6 (7:5), 8:6, Anderson (19-JAR) - Veselý 2:6, 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, 6:4, Džumhur (Bosna) - Hájek 6:4, 6:2, 6:1Djokovič (2-Srb.) - Lacko (SR) 6:3, 7:6 (7:2), 6:1, Ferrer (3-Šp.) - González (Kol.) 6:3, 6:4, 6:4, Wawrinka (8-Švýc.) - Golubjov (Kaz.) 6:4, 4:1, skreč, Gasquet (9-Fr.) - Guez (Fr.) 7:5, 6:4, 6:1, García-López (Šp.) - Haas (12-Něm.) 7:5, 5:2 skreč, Južnyj (14-Rus.) - Struff (Něm.) 6:1, 6:4, 6:2, Fognini (15-It.) - Bogomolov (Rus.) 6:3, 6:2, skreč, Janowicz (20-Pol.) - Thompson (Austr.) 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1, Gulbis (23-Lot.) - Monaco (Arg.) 1:6, 6:4, 7:6 (7:4), 6:2, Pospisil (28-Kan.) - Groth (Austr.) 6:4, 6:3, 6:4, Chardy (29-Fr.) - Huta Galung (Niz.) 6:2, 6:4, 6:4, Tursunov (30-Rus.) - Russell (USA) 6:2, 6:2, 6:3, Dodig (32-Chorv.) - Karlovič (Chorv.) 7:6 (10:8), 6:3, 7:6 (7:4), De Schepper (Fr.) - Wu Ti (Čína) 7:5, 7:5, 7:6 (7:2), L. Mayer (Arg.) - Montaňes (Šp.) 6:1, 6:3, 6:1, Ebden (Austr.) - Mahut (Fr.) 6:3, 7:5, 4:6, 0:6, 6:3, Querrey (USA) - Giraldo (Kol.) 6:3, 6:2, 3:6, 7:6 (7:3), Mannarino (Fr.) - Johnson (USA) 3:6, 6:3, 6:0, 5:7, 6:4, Thiem (Rak.) - Sousa (Portug.) 5:7, 6:4, 6:3, 7:6 (7:3), Nieminen (Fin.) - Sela (Izr.) 3:6, 7:6 (7:3), 6:7 (3:7), 6:3, 6:3, Mayer (Arg.) - Montaňés (Šp.), Falla (Kol.) - Kukuškin (Kaz.) 6:7 (2:7), 6:2, 6:2, 6:3, F. Mayer (Něm.) - Kudla (USA) 6:4, 6:2, 6:4, Benneteau (Fr.) - Carreno (Šp.) 6:3, 3:6, 4:6, 6:1, 6:2, Andújar - Ramos (oba Šp.) 6:4, 6:2, 6:4, Dolgopolov (Ukr.) - Berankis (Lit.) 7:5, 7:5, 6:2, Roger-Vasselin (Fr.) - Berlocq (Arg.) 6:4, 7:6 (7:5), 6:7 (9:11), 6:2, Davyděnko (Rus.) - Kubot (Pol.) 3:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4, Istomin (Uzb.) - Baghdatis (Kypr) 6:4, 7:5, 6:4

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo:

ŠafářováKar. Plíšková - Parmentierová (Fr.) 6:0, 6:1, Hradecká - Vekičová (Chorv.) 6:3, 6:1, Kumkhumová (Thaj.) - Kvitová (6) 6:2, 1:6, 6:4, Stosurová (17-Austr.) - Zakopalová 6:3, 6:4, Li Na (4-Čína) - Konjuhová (Chor.) 6:2, 6:0, Görgesová (Něm.) - Erraniová (7-It.) 6:3, 6:2, Kerberová (9-Něm.) - Gajdošová (Austr.) 6:3, 0:6, 6:2, Čeng Ťie (Čína) - Vinciová (12-It.) 6:4, 6:3, Ivanovičová (14-Srb.) - Bertensová (Niz.) 6:4, 6:4, Lisická (15-Něm.) - Lučičová-Baroniová (Chorv.) 6:2, 6:1, Flipkensová (18-Belg.) - Robsonová (Brit.) 6:3, 6:0, Makarovová (22-Rus.) - V. Williamsová (USA) 2:6, 6:4, 6:4, Riskeová (USA) - Vesninová (23-Rus.) 6:2, 6:2, Pennettaová (28-It.) - Cadantuová (Rum.) 6:0, 6:2, Bouchardová (30-Kan.) - Tchang Chao Čchen (Čína) 7:5, 6:1, Hantuchová (31-SR) - Watsonová (Brit.) 7:5, 3:6, 6:3, Becková (Něm.) - Martičová (Chorv.) 6:0, 6:0, Razzanová (Fr.) - Van Uytvancková (Belg.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3), Kudrjavcevová (Rus.) - Garciaová (Fr.) 6:2, 7:6 (9:7), Puigová (Portor.) - Tatišviliová (Gruz.) 6:2, 6:4, Falconiová (USA) - Medinaová (Šp.) 6:3, 6:1, Bencicová (Švýc.) - Dateová-Krummová (Jap.) 6:4, 4:6, 6:3, Dellacquaová (Austr.) - Zvonarevová (Rus.) 6:2, 6:2, Keysová (USA) - Mayrová-Achleitnerová (Rak.) 6:2, 6:7 (8:10), 9:7, Barthelová (Něm.) - Čang Šuaj (Čína) 7:6 (7:4), 6:3, Doloncová (Srb.) - Arruabarrenaová (Šp.) 2:6, 6:2, 6:4, Niculescuová (Rum.) - Peerová (Izr.) 6:4, 6:1, Pironkovová (Bul.) - Solerová (Šp.) 6:3, 6:2, Davisová - Vickeryová (obě USA) 6:3, 6:3, Wickmayerová (Belg.) - Pfizenmaierová (Něm.) 7:6 (7:5), 6:3, S. Williamsová (1-USA) - Bartyová (Austr.) 6:2, 6:1.

 

Právě se děje

Další zprávy