Kapitán neporazitelných ragbistů All Blacks McCaw končí kariéru

Sport Sport
19. 11. 2015 7:17
Richie McCaw se měsíc po triumfu ragbistů Nového Zélandu na světovém šampionátu rozhodl pověst svoji ragbyovou kariéru na hřebík. Jako jediný kapitán dokázal se svým týmem obhájit titul.
Pocta kapitánovi novozélandských ragbistů Richiemu McCawovi. | Video: YouTube

Wellington - Kapitán ragbistů Nového Zélandu Richie McCaw se rozhodl ukončit svoji hvězdnou sportovní kariéru. 34letý rodák z Oamaru dokázal jako první dvakrát po sobě zvednout nad hlavu trofej pro světové šampiony, když All Blacks na nedávném turnaji v Anglii obhájili titul.

"Přemýšlel jsem o tom, zda už přišel ten správný čas, ale pověsím boty na hřebík," oznámila dnes jedna z největších hvězd světového ragby.

McCaw odehrál 148 reprezentačních zápasů, z nichž Nový Zéland plných 131 vyhrál. Celkem třikrát vyhrál anketu o nejlepšího ragbistu světa.

Očekávaná zpráva přišla jen den poté, co se svět dozvěděl o úmrtí legendárního Novozélanďana Jonaha Lomua - více čtěte ZDE.

"Je to velká ztráta. Když jsem přišel do týmu All Blacks, tak v něm hrál. Být s ním na hřišti byla úžasná zkušenost, " dodal McCaw.

All Blacks čeká velká generační výměna. Už před kapitánem ohlásili konec kariéry Keven Mealamu (132 reprezentačních startů) a Tony Woodcock (118) a trio Daniel Carter (112), Ma'a Nonu (103) a Conrad Smith (94) odešlo hrát do Francie a skončilo v reprezentaci.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Na počest zesnulého předsedy Senátu Kubery bude pondělí 3. února v Česku dnem státního smutku. Usnesení vlády ukládá vyvěšení vlajek na půl žerdi.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy