Kanoistka Ježová postoupila na MS do finále dvoustovky, mezi nejlepší se kvalifikoval i čyřkajak

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 8. 2017 17:43
Šestadvacetiletá Ježová v semifinále nestačila jen na Kanaďanku Laurence Vincentovou-Lapointeovou a Maďarku Kincsö Takácsovou.
Fanoušci v Račicích (ilustrační foto)
Fanoušci v Račicích (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Liška

Račice - Čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf postoupil na mistrovství světa v Račicích do finále závodu na 500 metrů. Elitní česká posádka obsadila v semifinále třetí místo. Uspěla také kanoistka Jana Ježová, která rovněž ze třetí příčky postoupila do finále A na dvoustovce.

Vyřazeni byli na kilometru deblkanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda, na pětistovce čtyřkajak Eliška Betlachová, Jana Krpatová, Kateřina Slivanská, Lucie Krpatová a na dvoustovce deblkanoe Petr Bubanec, Dan Drahokoupil, kajakář Filip Šváb a deblkajak Michaela Fasnerová, Sofie Kinclová.

Čtyřkajak se v průběhu semifinále dlouho pohyboval na nepostupových příčkách. V závěrečných desítkách metrů se ale prosadil na třetí pozici, která jako poslední zajišťovala účast v nedělních bojích o medaile na nově olympijské trati. Čtvrté Portugalce předstihli čeští reprezentanti o pět setin.

Šestadvacetiletá Ježová v semifinále nestačila jen na Kanaďanku Laurence Vincentovou-Lapointeovou a Maďarku Kincsö Takácsovou. Postupovou třetí pozici obsadila s jistotou, před čtvrtou Dajumin Dajuminovou z Indonésie měla zhruba sekundový náskok. Po dnešním devátém místě v závodě deblkanoistek na 500 metrů ji čeká druhé finále A před domácím publikem.

Zhruba desetina sekundy chyběla k tomu, aby ve finále dvoustovky startoval šestačtyřicetiletý Bubanec. Společně s Drahokoupilem museli semifinále absolvovat dvakrát, protože první jízdu rozhodčí kvůli chybnému startu anulovali. Deblkanoe tak znovu jely na závěr programu.

Do posledních metrů bojovali o finálovou účast olympionik Dvořák a jeho nový parťák Janda. Na mezičase po 750 metrech se prodrali na postupovou třetí pozici, ale pak je z ní odsunuli Francouzi. Českým deblkanoistům nepomohlo ani kopnutí lodě do cíle, po kterém skončili ve vodě. Byli o dvě desetiny sekundy čtvrtí.

Také Šváb měl v průběhu sprinterské dvoustovky naději na postup, ale v úvodním semifinále skončil pátý. Přímo do finále A postupovali jen dva závodníci, které doplnil muž s nejlepším časem ze třetích míst.

Fasnerová s Kinclovou i ženský čtyřkajak obsadily v semifinále sedmou příčku.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy