Kanoistka Hošková byla druhá v pražském SP, unikla jí jen největší favoritka

3. 9. 2016 13:42
"Být druhá, to je skoro jako vyhrát," řekla kanoistka Hošková v návaznosti na fakt, že zvítězila australská favoritka Jessica Foxová. Mužům se tolik nedařilo.
Kateřina Hošková.
Kateřina Hošková. | Foto: ČTK

Praha - Kanoistka Kateřina Hošková obsadila druhé místo v závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze - Troji. Naopak kanoisté se na stupně vítězů nedostali, byť ve finále byli tři. Nejlepší byl na šesté příčce Lukáš Rohan, Tomáš Rak skončil osmý a čtvrtý muž z olympijských her Vítězslav Gebas devátý. Vítězem se stal Slovák Matěj Beňuš, stříbrný medailista z Ria de Janeiro.

Hošková ztratila ve finále téměř sedm sekund na australskou favoritku Jessicu Foxovou. "Být druhá, to je (v konkurenci Foxové) skoro jako vyhrát," řekla Hošková. "Jsem hrozně spokojená, povedly se mi hlavně protivodné branky. Diváci a fantastická kulisa mě hnaly dopředu," dodala.

Nejlepší z kanoistů byl trochu nečekaně Rohan, který byl ve finále závodu SP vůbec poprvé. Dosud byl nejlépe jedenáctý. "Ale pamatují se jen vítězové, ne?" pousmál se stříbrný medailista z nedávného mistrovství Evropy do 23 let v Solkanu. "Medaile jsou asi víc, ale byl to zážitek jet doma v takové kulise, jsem spokojený, ale chtěl jsem to tam poslat líp," prohlásil.

Čtvrtý muž z Ria Gebas po olympiádě příliš netrénoval, užíval si povinnosti a společenské akce, takže pražský výsledek pro něj nebyl moc důležitý. "Já jsem rád, že jsem se tady mohl ukázat lidem, kteří mi fandí. Samozřejmě po olympiádě už není taková forma, nijak zvlášť jsem se na to nepřipravoval," uvedl Gebas. "Kdybych tam neudělal chybu, mohlo to zacinkat," uvedl.

Nyní jedou své finále kajakáři, od 15:00 jsou připraveny vyřazovací soutěže v nové disciplíně kajak cross.

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Troji:

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 113,59 (0), 2. Hošková (ČR) -6,93 (2), 3. Franklinová (Brit.) -7,15 (0), ...7. Satková -10,33 (0), v semifinále 14. Jančová (obě ČR).