Kajakář Přindiš je zlatý. Češi vezou z Německa kompletní sbírku medailí

Aktualizováno 1. 9. 2019 14:11
Čeští vodní slalomáři týden před pražským vyvrcholením seriálu Světového poháru vybojovali ve čtvrtém dílu v Markkleebergu kompletní medailovou sbírku. Úřadující mistr Evropy Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů, v němž byl navíc třetí Jiří Prskavec, Terezu Fišerovou mezi kanoistkami dělily na druhém místě od zlaté medaile pouhé čtyři setiny sekundy.
Vít Přindiš
Vít Přindiš | Foto: Jan Luxík, kanoe.cz

Přindiš zajel skvělou finálovou jízdu a zvítězil s náskokem 2,43 sekundy. Vítěze páteční kvalifikace Prskavce o 11 setin porazil Francouz reprezentující Austrálii Lucien Delfour, bronzovému olympijskému medailistovi ale třetí místo stačilo k upevnění pozice lídra průběžného pořadí. Prskavcovým nejhorším výsledkem v sezoně zůstává čtvrté místo z Bratislavy, v úvodním závodě v Londýně byl druhý a minule v Tacenu rovněž třetí.

"Čekám stále na tu zlatou, asi ještě nenastal ten správný čas. Jsem ale spokojený, každá medaile se počítá a já jich mám z posledních devíti Světových pohárů sedm. Už by to ale chtělo ten nejvyšší stupínek," přál si Prskavec.

Přindiš po triumfu na červnovém ME ve Francii stoupá s každým závodem SP pořadím, triumfem vylepšil čtvrté místo z Tacenu a v Troji nastoupí už jako třetí muž průběžné klasifikace za Slovincem Peterem Kauzerem.

"Jsem hlavně moc spokojený s tou jízdou a zlato je prostě skvělé. Už v Tacenu jsem dokázal atakovat pódium, ale s jízdou tam jsem nebyl spokojený. Letos se mi pádluje dobře a za ten čas dnes jsem velice rád," uvedl Přindiš v tiskové zprávě.

Nejlepší výsledek v sezoně zajel také Vavřinec Hradilek, který skončil v Německu pátý.

Bronzová medailistka z loňského mistrovství světa Fišerová vybojovala také nejlepší letošní pohárový výsledek. Jen o zlomek času nestačila na exmistryni Evropy Núrii Vilarubblaovou ze Španělska, jež vylepšila druhé místo z Bratislavy. V nezvykle vyrovnaném závodě Fišerová o 12 setin porazila australskou hvězdu Jessicu Foxovou. Suverénka pořadí SP se jako jediná z dnešních medailistů dopustila dotyku branky a dvousekundová penalizace ji stála vítězství.

"Nevím, po jaké době se mi povedlo opět porazit Jessicu Foxovou, ale jsem za to hodně ráda. Forma stoupá s blížícím se mistrovstvím světa a těším se teď do Prahy," radovala se Fišerová, jež v české metropoli nastoupí jako šestá žena pořadí SP s dobrou šancí i na druhé místo.

SP ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo):

Muži:

K1: 1. Přindiš (ČR) 87,78 (0 tr. sekund), 2. Deflour (Austr.) -2,43 (0), 3. Prskavec -2,54 (0), …5. Hradilek (oba ČR) -3,30 (0).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Prskavec 199, 2. Kauzer (Slovin.) 178, 3. Přindiš 152, …14. Hradilek 110.

Ženy:

C1: 1. Vilarrublaová (Šp.) 104,98 (0), 2. Fišerová (ČR) -0,04 (0), 3. J. Foxová (Austr.) -0,16 (2), …v semifinále 16. Havlíčková, 30. Říhová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. J. Foxová 192, 2. Satilaová (Braz.) 145, 3. Wolffhardtová (Rak.) 136, …6. Fišerová 122, 11. Havlíčková 95, 24. Říhová 60, 44. Matulková (ČR) 30.