Kanoista Jáně získal na SP v Krakově bronz

ČTK ČTK
30. 6. 2018 13:02
Kanoista Michal Jáně vybojoval na Světovém poháru ve vodním slalomu v Krakově třetí místo. Ve finále druhého letošního závodu nestačil jen na vítězného Brita Davida Florenceho a slovenského reprezentanta Alexandera Slafkovského. Jáně bronzem výrazně vylepšil umístění z úvodního podniku SP, v němž minulý týden v Liptovském Mikuláši obsadil až 22. místo. Další český reprezentant Lukáš Rohan skončil v dopoledním semifinále patnáctý a do finále nepostoupil. Finále kajakářek se v Krakově jede bez české účasti. V dopoledním semifinále ztroskotaly Barbora Valíková, Antonie Galušková i Karolína Galušková.
Michal Jáně
Michal Jáně | Foto: Alena Ceplová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy