Kajakář Vít Přindiš ovládl závod SP v Seu d'Urgell, kanoista Gebas dojel třetí

Aktualizováno 11. 6. 2016 14:40
Už jistý účastník letošních olympijských her Vítězslav Gebas obsadil třetí místo v závodě kanoistů na Světovém poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d'Urgell. Kajakář Vít Přindiš svůj závod dokonce vyhrál.
Vít Přindiš
Vít Přindiš | Foto: Kanoe.cz

Seu d'Urgell - Kajakář Vít Přindiš poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. Sedmadvacetiletý reprezentant USK Praha zvítězil v Seu d'Urgell čistou jízdou s náskokem 18 setin sekundy před Slovákem Jakubem Grigarem, třetí Peter Kauzer ze Slovinska byl o 33 setin pomalejší. Mezi kanoisty vybojoval bronz olympionik Vítězslav Gebas.

Přindiš za životním výsledkem mířil postupnými krůčky. V páteční kvalifikaci byl třetí, v semifinále už zaostal jen za týmovým kolegou Lubošem Hilgertem a v jízdě o medaile nechal za sebou všechny soupeře.

Hilgert na semifinálový výkon nenavázal a skončil i kvůli třem dotykům branek desátý, kvalitu české kajakářské školy umocnil osmým místem Ondřej Tunka. Oba si přitom v letošní domácí nominaci ani nevybojovali stálé místo v tříčlenné reprezentační sestavě.

Český tým měl ve finále trojnásobné zastoupení a slavil triumf i přesto, že na startu ve Španělsku nebyl olympionik a mistr Evropy Jiří Prskavec a v páteční kvalifikaci nečekaně vypadl stříbrný medailista z londýnské olympiády i z nedávného ME Vavřinec Hradilek.

Kanoista Gebas dojel třetí

Mezi kanoisty byli v Seu lepší než Gebas pouze slovenský vítěz Alexander Slafkovský a Francouz Denis Gargaud Chanut. Český kanoista postoupil ze semifinále z druhého místa a v boji o medaile zajel znovu čistou jízdu.

Slafkovský, který v květnu v Liptovském Mikuláši ovládl mistrovství Evropy, byl ale o 3,54 sekundy rychlejší. Dokonce ještě lepší čas zajel Gargaut Chanut, ale dvě trestné sekundy za dotyk branky jej stály vítězství.

Lukáši Rohanovi uniklo finále o 13 setin a skončil jedenáctý, Tomáš Rak nezopakoval finálovou účast z minulého týdne v Ivree a obsadil 17. místo.

SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži:

C1: 1. Slafkovský (SR) 97,25 (0 tr. sekund), 2. Gargaud Chanut (Fr.) -1,39 (2), 3. Gebas -3,54 (0), ...v semifinále 11. Rohan, 17. Rak (všichni ČR).

K1: 1. Přindiš (ČR) 91,85 (0), 2. Grigar (SR) -0,18 (0), 3. Kauzer (Slovin.) -0,33 (0), ...8. Tunka -3,52 (0), 10. Hilgert (oba ČR) -9,87 (6).

Ženy:

C1: 1. Vilarrublaová 113,74 (2), 2. Lazkanová (obě Šp.) -5,26 (2), 3. N. Foxová (Austr.) -6,24 (2), ...v semifinále 13. Fišerová (ČR).